Vzdělávací Botanická zahrada

Pomáháme lépe poznat přírodu.

Minulý rok jsem na zkoušku zpustil svůj projekt Specializovaná Botanická zahrada. Zjišťoval jsem ohlas lidí, na vytvořenou sbírku rostlin, která má přes 5000 druhů rostlin. Chtěli jsme zjistit, jestli o tuto službu bude zájem. Letos jsme třídili, genofond naších rostlin, kde připravujeme popsání všech 5000 druhu rostlin. Na nich bude popsán rod, druh, varieta a lokalita. Tyto informace, bychom chtěli předat dál. Proto bychom chtěli, navázat taky spolupráci i se školami a předávat tyto informace všem zájemcům, lidem.

Nejlíp uchráníme krásnou přírodu, když se o ní něco dozvíme.

O projektu

Jak už jsme zmiňovali, náš rostlinný geofond obsahuje přes 5000 druhů rostlin. K němu bychom rádi doplnili jmenovky s další údaji. Na to jsme si pořídili speciální termotiskárnu. Sbírku bychom rádi kompletovali po rodech a k tomu vytvořili informační tabule. Rádi bychom navázali spolupráci s školami, abychom jim umožnili tuto krásnou přírodu zhlédnout a něco se o ní dozvěděli. Chceme umožnit studentům i odborný výcvik, aby nabyli nějakou praxi do budoucího zaměstnání. Mezi našimi rostlinami je i nemalá část rostlin, které jsou zařazeny do Cites 1. A mnoho lidí je nezná. Samozřejmě připravujeme k tomuto projektu i nějaké posezení, aby si mohli své získané vědomosti zapsat do svých poznámek. Nedílnou součástí je dopravní značení, kde se Botanická zahrada nachází. Ty jsou pro každého velmi nákladné. Hlavní úspěch každého projektu je, finanční podpora. Díky vašeho hlasu, je možnost taky něco získat. To by se nám mohlo podařit, pokud nás budete hlasem podporovat. Další program je vytvořit něco i pro ty nejmenší, aby se zbytek rodiny mohl kochat krásou a studovat nové vědomost. Na závěr pár fotografií. A budem se těšit na Vás.

Hlavní cíle

  • Sbírka slouží ekologickou výchovu a vzdělávání
  • Pro naučnou a odbornou výuku škol
  • Ochrana genofondu rostlin

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, výsledky budou brzo zveřejněny.

Rodinná prohlídku botanické zahrady s odborným výkladem

Učíme se poznávat krásu přírody.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.