Hanuljak knives

Tvorba ručně kovaných kuchyňských nožů inspirovaných japonskými mistry, upravených pro evropské ruce.

Hanuljak knives je společný projekt dvou bratrů, Kamila a Michala Hanuljakových. Přesto, že jeden vystudoval umělecké kovářství a druhý umělecké truhlářství, ani jeden ve svém oboru dále přímo nepokračoval. Dokud je po letech nesvedl dohromady nápad a touha po smysluplné práci, která přinese poctivý produkt. Společně tak začali vyrábět nože inspirované klasickými japonskými kuchyňskými noži, ale vytvářené pro evropské ruce.
Výsledkem jsou unikátní produkty, které naplňují představu o tom, jak by měly vypadat kvalitní výrobky, které vydrží celý život.
Nože Hanuljak knives jsou určeny běžnému uživateli, stejně jako profesionálnímu kuchaři.
V současné době nabízejí Hanuljak knives tři typy nožů - Santoku, Nakiri, Gyuto.
Poctivě vyrobený kuchyňský nůž má sloužit celý život.

O projektu

Za tvorbou ručně kovaných nožů inspirovaných japonskými mistry a značkou Hanuljak knives je mnoho měsíců vývoje a testování.
Každý typ nože je vyráběn ve dvou základních provedeních. Prvním z nich je klasický tzv. sandwich, kdy je čepel tvořena zkováním pěti vrstev oceli. Druhá varianta pracuje s tzv. damaškovou ocelí, kterou si v Hanuljak knives sami vyrábějí postupným zkováním 74 ocelových vrstev. Právě varianta z damaškové oceli je velmi ceněná pro svoji typickou, velmi zajímavou kresbu čepele.
Kromě těchto základních produktů nabízejí Hanuljak knives i limitované edice či zakázkovou výrobu.
Díky používání tradičních výrobních postupů a materiálů, kterými jsou oceli s vysokým obsahem uhlíku a dalších zušlechťujících legur, mají jejich nože na rozdíl od průmyslově vyráběných nerezových nožů nepřekonatelnou ostrost a výdrž ostří.
Díky čistému designovému balení se perfektně hodí i jako dárek.
Balení nožů Hanuljak knives navíc reflektuje poctivý přístup k práci s materiálem a jeho zužitkováním - nože jsou v krabicích uloženy na podestýlce z hoblin vznikajících při výrobě rukojetí z ořechového a ebenového dřeva.

Hlavní cíle

  • Výroba poctivých produktů na celý život
  • Kombinace zajímavého designu s ruční výrobou
  • Oživení tradičního řemesla

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, výsledky budou brzo zveřejněny.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.