Kosmetika Kačena

Tradiční výroba mýdel, mastí a přírodní kosmetiky

Od malička mám velký vztah k přírodě. Miluji vůni lesa, rozkvetlé louky. Jíž osmým rokem se zabývám výrobou přírodní kosmetiky. Žijeme "na samotě u lesa" kde obhospodařujeme 10 ha. Na nich sbírám divoké byliny ze kterých vyrábím přírodní kosmetiku dle originálních receptur. Sbírám staré herbáře a hledám v nich inspiraci pro mé tvoření. Každý kus je originál a něčím výjimečný. Do mých výrobků vybírám ty nejkvalitnější suroviny. Vše výrábím poctivě , s láskou a nadšením.

"S láskou k sobě, s láskou k přírodě"

O projektu


Jmenuji se Kateřina, pocházím z Ostravy. Jsem vystudovaná kosmetička.

Vždy jsem měla velký vztah k přírodě, zvířatům, zdravému životnímu stylu.
V Ostravě jsme chovali kozy, slepice, králíky, vyráběla jsem kozí sýry. Ale nějak nám to přestávalo stačit. Chtěli jsme žít více v souladu s přírodou. A tak jsme v Ostravě prodali dům, který jsme celý zrekonstruovali, doplatili hypotéku a za zbytek koupili dům v Halenkově a opět rekonstruovali.

Zde na Valašsku se nám otevřel doslova ráj na zemi. Čistý vzduch, ticho, klid, nádherná krajina. Ke stávajícímu hospodářství přibyly krávy, ovce a 10 ha pozemků, záhony na zeleninu, skleník aj.

Vždy jsem se zajímala o byliny a přírodní suroviny v kosmetice. Po přestěhovaní na Valašsko má touha k výrobě kosmetiky byla čím dál větší. Člověk se tady projde po louce a vidí tu pestrost, cítí vůní jednotlivých bylin. Bylinky naše rodina sbírá už 13 let. Ale vždy jsme z bylin popíjeli jen čaje, dělali tinktury a používali při vaření. Zde se mi naskytl prostor pro výrobu přírodní kosmetiky.

Jako první jsem začala vyrábět mýdla tradičním, řemeslným způsobem. Po té mastičky na různé neduhy, koupelové soli, krémy, balzámy atd. Přebytky rozdávala po rodině, známých, neznámých.
Po velice kladných ohlasech, velkému zájmu o kosmetiku jsem se rozhodla, že se pokusíme tuto činnost zoficiálnit. Výroba kosmetiky má ty nejpřísnější normy. Bohužel je to běh na dlouhou trať, kolaudace jedné místnosti v rodinném domě trvala celý rok, naštěstí už to máme za sebou a nyní se budu věnovat atestaci výrobků. Doufám že kosmetika Kačena bude brzy v obchodech a na eshopu.

Hlavní cíle

  • Atestace výrobků
  • Uvedení výrobků na trh

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, výsledky budou brzo zveřejněny.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.