PatoBox

Ekologické dřevěné skládací přepravky s možností individualizace

PatoBox jsou dřevěné skládací přepravky, které se vyznačují dlouhou životností. Jsou zcela plastic-free, tedy neobsahují vůbec žádné plasty. Jedná se o alternativu k na trhu běžným plastovým skládacím přepravkám.

Do výroby přepravek je rovněž zapojená liberecká chráněná dílna D.R.A.K., která nám pomáhá se zpracováním textilních komponentů. Kromě ekologického aspektu se snažíme zohlednit rovněž etický princip a podpořit dobrou věc.

Dbáme na původ veškerých komponentů, které pocházejí výhradně od lokálních dodavatelů z ČR. Snažíme se tímto přístupem minimalizovat uhlíkovou stopu při výrobě našich produktů.

Každá přepravka je vyráběna ručně s maximálním důrazem na kvalitu - jedním z našich hlavních cílů je udržitelnost - aby každý vyrobený produkt vydržel co možná nejdéle.

Naše přepravky lze navíc (oproti veškeré konkurenci) individualizovat.
Dřevěné skládací přepravky, které vydrží věčně.

O projektu

Náš projekt (dřevěné skládací boxy) vznikl zejména za účelem nabídnout alternativu k plastovým skládacím přepravkám, nicméně, klademe rovněž důraz na uhlíkovou stopu při samotné výrobě našich produktů - jde o model local-to-local, což v podstatě znamená výrobu za použití materiálů z daného regionu a rovněž prodej v rámci dané oblasti.

Co se týká použitých materiálů, naše produkty jsou zcela plastic-free. Při výrobě našich boxů spolupracujeme s lokálními dodavateli dřevěných komponentů a rovněž s českými výrobci textilu, jehož výroba má v Čechách dlouholetou tradici. A právě použití těchto konkrétních materiálů má pomoci tomu, že takto vyrobené přepravky vydrží řádově déle, nežli běžné plastové. A o to přesně jde - o udržitelnost, o smysluplné využití zdrojů tak, aby nebylo třeba výrobek po krátké době měnit.

Mezi další důležité vlastnosti našich produktů patří mimo jiné také vysoká nosnost (garantováno 20 kg) a voděodolnost, která zajišťuje snadnou údržbu.

Přepravka je tvořena dřevěným dnem a 2 dřevěnými bočnicemi, dále je zde použit tzv. textilní pás, který tvoří další 2 bočnice, které jsou pružné. Pás je rovněž protažen pod dnem přepravky, čímž je dosaženo maximální stability tohoto boxu např. při přepravě ve vozidle. Celá konstrukce přepravky, včetně designu, je patentově chráněna.

Naše společnost spolupracuje s místní chráněnou dílnou, která zajišťuje zpracování textilního materiálu.

Výroba našich boxů je výhradně ruční - tím pádem lze říci, že každý kus je originál. Jako možnost dalšího rozšíření lze přiobjednat patentovaný samootevírací mechanismus, gravírovaný nápis či obrázek na přání, a jiné.

Hlavní cíle

  • udržitelnost
  • ekologie
  • podpora handicapovaných
  • inovace

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, výsledky budou brzo zveřejněny.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.