Světadílna

Nová česká značka praktických a zodpovědně vyrobených produktů do domácnosti.

Podporujeme lokální tvorbu, mladý český design a tradiční řemesla ve spolupráci s chráněnými dílnami.

Lokální tvorba z našeho světa

O projektu

Znáte koncept chráněných dílen a sociálního podnikání? Řemeslné dílny určené pro lidi znevýhodněné na pracovním trhu.

Je to krásná myšlenka, pomoci potřebným a zároveň vytvářet kvalitní ručně dělané výrobky, nemyslíte? Ale ruku na srdce, kolikrát jste si za poslední rok takový výrobek koupili? Problém je, že produkty z chráněných dílen často neuspokojí estetické či funkční nároky mladší a střední generace a mnoho lidí o nich nemá ani tušení.

Tyhle „háčky“ Světadílna řeší. Propojujeme design a řemeslníky z chráněných dílen. Navrhujeme koncepci nabídky, řídíme výrobní proces a nakonec vytváříme přehlednou prezentaci produktů z různých dílen na jednom místě, v našem chystaném e-shopu. Narovnáváme propast mezi výrobci a koncovými zákazníky. Chráněné dílny nás vítají s otevřenou náručí.

Světový design nemusíme dovážet přes půl planety, všechno tu máme přímo pod nosem. Produkty Světadílny jsou navržené českými designéry, z lokálních surovin, vyrobené lidmi z vašeho okolí.

Sami jsme designéři a cítíme potřebu oživovat tradiční česká řemesla, naše kulturní dědictví.

No a také jsme projekťáci a marketéři, a proto se hlásíme k vám. Jsme ve fázi vývoje, vyrábíme, testujeme a ladíme produkty k dokonalosti. V následujících měsících vám hrdě nabídneme první várku keramických, dřevěných a textilních produktů. Už se nemůžeme dočkat.

V naší nabídce najdete věci, které fungují, jsou praktické, hezky vypadají a dělají domov domovem. Těšíme se zejména na ručně točené hrnečky, tkané koberce nebo proutěné batůžky. Naší vizí jsou dobré a světové řemeslné produkty, které odráží současný duch doby.

Pokud jsme vás zaujali, pomůžete nám rozjet projekt, který tu chybí. Podpoříte celý řetězec lidí, který vám ukáže, zač je v Čechách design. Jsme odhodlaní, takže tak či tak Světadílny vzniknou. Ale s vaší pomocí nás možná jako první představíte světu.

Hlavní cíle

  • Podpora lokální řemeslné tvorby
  • Udržitelnost
  • Zodpovědné nakupování (motivace ke změně spotřebních návyků)
  • Zapojení lidí znevýhodněných na pracovním trhu

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, výsledky budou brzo zveřejněny.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.