valuté

Mobilní a webová aplikace pro správu financí.

valuté je mobilní a webová aplikace, jejíž cílem je zlepšení finanční gramotnosti jednoduchým způsobem. Aplikace je aktuálně a vývoji a bude mít mnoho funkcí. Od přidávání příjmů a výdajů až po rozsáhlé analýzy. Zároveň bude mít funkce, které doopravdy dokážou ušetřit peníze a to jí dělá jedinečnou. Ostatní aplikace na správu financí vám peníze neušetří, neboť funkce ostatních aplikací jsou velmi omezené, pouze vám dají přehled o svých financích.

Získejte kontrolu nad svými financemi.

O projektu

Finanční gramotnost - věc která se na školách téměř neučí, a proto spoustu mladých lidí (ale i starších) neumí správně hospodařit s penězi. Z vlastní zkušenosti vím, že to není nic jednoduchého, především v aktuální době pandemie. Když jsem byl ve svých čerstvých osmnácti letech nucený začít bydlet sám a tedy i hospodařit s financemi, tak to rozhodně nebyl lehký úkol, ale myslím si že mi to leccos dalo do života, ale především mně to naučilo mít své finance pod kontrolou.

Do valuté přidáváte jednotlivé produkty, které nakupujete (u velkých nákupu by to bylo zdlouhavé, pro usnadnění tedy stačí načíst účtenku a to vám zapíše všechny položky) a od toho se odvíjejí další funkce.

Jedna z funkcí je například to, že pokud aplikace vidí, že nějaký produkt nakupujete často, zkusí z dostupných zdrojů zjistit, jestli v okolí existuje obchod, který by prodával stejný produkt levněji a ten vám doporučí. Je pak už jen na vás, zda-li ho tam koupíte. Z toho pak aplikace udělá graf kolik jste tím ušetřili (nebo mohli ušetřit, v případě že této funkce nevyužijete).

Další z funkcí je vyhledávání produktu, můžete tedy zjistit, kde je daný produkt nejlevnější. Rovnou můžete vytvořit i v aplikaci seznam věcí, které chcete nakoupit a aplikace vám zjistí, do jakého obchodu v okolí je nejvýhodnější zajít, a poté už si v obchodě můžete odškrtávat jednotlivé předměty s vědomím že nakupujete výhodně ;)

Aplikace umí i předpovídat přibližné výdaje na příští měsíc na základě dat z měsíců předešlých.

Taky v rámci aplikace můžete vytvořit domácnost a poté do ní pozvat své spolubydlící a oni se pak můžou připojit. Poté můžete určovat, kdo a co koupil či vydělal. Na konci měsíce pak uvidíte souhrn, kdo do domácnosti přinesl nejvíce a kdo zase nejméně. Pokud by snad spolubydlící aplikaci nechtěl používat, můžete pro něj vytvořit tzn. "offline účet", který spravujete kompletně vy v rámci vaši aplikace.

To je tedy pár funkcí, co valuté bude nabízet, ale tím určitě seznam nekončí ;)

Autor projektu

Alex Krátký

Hlavní cíle

  • zlepšit finanční gramotnost
  • ušetřit lidem peníze
  • zjednodušit lidem přehled o svých financích

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, výsledky budou brzo zveřejněny.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.