Daruju Krev

Učíme Čechy darovat krev a stát se superhrdiny zachraňující lidské životy. Vyvíjíme webovou a mobilní aplikaci pro dárce a nemocnice.

V Česku chybí podle Českého červeného kříže více než 100 000 dárců krve a každým rokem se tato situace zhoršuje, jelikož počet nových prvodárců je každoročně nižší než lidí, kteří ze systému darování z nejruznějších důvodů vypadávají. Projekt Daruju Krev se snaží tuto situaci napravit a propagovat dárcovství jako důležitou součást lidského života a životního stylu. V Daruju Krev se soustředíme na vzdělávání a motivaci mladých lidí pomocí budování komunity dárců a sdílení zkušeností z darování krve. Vyvíjíme také webovou a mobilní aplikaci, aby dárci měli dokonalý přehled o svých aktivitách a aby nemocnice mohly s dárci efektivně a příjemně komunikovat.

Krev se nedá ničím nahradit. Staňte se superhrdinou a zachraňujte lidské životy.

O projektu

Nápad na vytvoření aplikace pro dárce krve vznikl v roce 2019 v hlavě tehdy 18 letého studenta gymnázia v Přerově Davida Stančíka, který se po vzoru svého kamaráda rozhodl darovat krev. Při darování krve zjistil, že tento sektor ještě není plně digitalizovaný, především na straně podpory dárců, a tak se rozhodl po vzoru některých jiných zemí tuto situaci napravit a ještě více vylepšit. Se svým nápadem vyhrál v lednu 2020 celostátní soutěž o nejlepší středoškolský podnikatelský nápad, kde zjistil, že tato myšlenka může být životaschopná a následně se vrhl do budování tohoto projektu naplno.

Projekt se skládá ze dvou částí. Ta první se zabývá osvětou a motivací mladých lidí, které by darování krve z vlastní vůle téměř nenapadlo. Prostřednictvím budování komunity dárců na sociálních sítích a sdílení zážitků z darování se snaží aktivizovat mladé lidi, ukazovat jim cestu k dárcovství a zodpovídat všechny jejich otázky. Druhá část se zaměřuje na vývoj webové a mobilní aplikace jak pro dárce, tak pro nemocnice. Dárcům má aplikace zpřístupnit dokonalý přehled o všech aspektech darování, ukazovat statistiky a žebříčky a pomoci motivovat také jejich přátele a známé. Nemocnicím má naopak pomoci s lepší komunikací s dárci a poskytnou jim moderní nástroj, který darování krve může zpřístupnit pro širší veřejnost.

Hlavní cíle

  • Zajištění dostatku dárců krve v Česku, kterých zde chybí více než 100 000
  • Vytvoření webové a mobilní aplikace pro dárce krve a nemocnice
  • Vybudování největší komunity dárců krve v Česku
  • Vzdělávat mladé lidi a promovat téma dácovství v Česku i v zahraničí

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, výsledky budou brzo zveřejněny.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.