OddílAppka (SkautAppka)

Aby se vedoucí dětských organizací mohli soustředit na to podstatné: #děti #výchova #zábava

Když skautský vedoucí připravuje víkendovou výpravu, musí přitom splnit více, jak 20 úkolů. Z nich se ovšem pouze jeden týká toho, proč to vlastně celé dobrovolně a zdarma dělá - program pro děti. Skauti za jeden rok vyprodukují společnosti hodnotu za více, jak 1 miliardu Kč a z našich výzkumů vyplývá, že 40-60% svého času tráví činnostmi, které s dětmi nesouvisí. Našim cílem je pomoci vedoucím (nejen) skautských oddílů, aby mohli maximum svého času věnovat tomu nejpodstatnějšímu - dětem. O zbytek se postaráme my.

Aby se vedoucí dětských organizací mohli soustředit na to podstatné. #děti #výchova #zábava

O projektu

OddílAppka je webová služba určená pro vedoucí mládežnických organizací, kterou lze použít jak v počítači, tak v mobilu. Appka umožňuje vést evidenci členů, jejich docházku, plánovat schůzky, výpravy či připravovat program. Plánujeme ji rozšířit o pokročilejší komunikaci se členy oddílu i rodiči, management úkolů, databázi aktivit, propojení s interními informačními systémy jednotlivých organizací, apod. Našim cílem je, ať vedoucí může pustit z hlavy vše, co za něj může udělat appka.

OddílAppka je projekt, jenž vznikl před rokem v jednom malém skautském oddíle v Ostravě a vyrostl tak, že dnes ho zná téměř každý skautský vedoucí v republice. Když Luky (jeden ze zakladatelů projektu) přebíral malý oddíl, tak zjistil, kolik času mu zabírají takové ty "pruda" úkoly, jako udržování kontaktů na rodiče, připomínání se s výpravami, schůzkami, plánování apod. A protože Luky je profesí vývojář se specializací na zjednodušování procesů, vytvořil si malého pomocníka - SkautAppku. Když o něm pak dal vědět dalším skautům, strhla se lavina zájmu, až se appka dostala tam, kde je teď.
O SkautAppku projevili zájem i další organizace, jako Turistický oddíl mládeže, Pathfinder a další a tak se Luky s Ondrou rozhodli, že appku nabídnou i jim - a tak jsme appku přejmenovali na OddílAppka. Nyní úzce spolupracujeme s Českou radou dětí a mládeže, která združuje organizace, jež mají dohromady více, jak 200.000 členů.

Hlavní cíle

  • Chceme profesionalizovat mládežnické organizace
  • Do jednoho roku chceme ušetřit až 40% času, který vedoucí tráví administrativou, komunikací a plánováním
  • Chceme propojit vedoucí z různých mládežnických organizací, ať se mohou vzájemně inspirovat

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, výsledky budou brzo zveřejněny.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.