Jedlý kelímek

Jedlý kelímek má nahradit plastové a papírové jednorázové kelímky na kávu. Nejen, že si z něj dáte kávu, ale také si na něm pochutnáte.

Jedlý kelímek je vyroben ze 100% přírodních složek. Je veganský a nízko kalorický. I když je mírně nasládlý, nemění chuť nápoje.
Nápoj v něm vydrží i 12 hodin, aniž by protekl. Kelímek je křupavý 40 minut, takže je dobrý jako chutná sušenka ke kávě i čaji.
V Jedlém kelímku je možné servírovat i mini dezerty, slané kanapky nebo zmrzlina.
Jedlý kelímek je vhodný pro kavárny, čokoládovny, zmrzlináře, cateringové společnosti, na festivaly, na benizínové pumpy ale i pro domácnosti.
Výhodou Jedlého kelímku je nejen jeho křupavost a dobrá chuť, ale také rozložitelnost. Pokud zákazník po dopití nápoje kelímek nesní, může posloužit jako krmení pro zvířata a nebo ho nechat přirozenou cestou rozložit.
Kelímek, který šetří životní prostředí.

O projektu

Náš příběh:
Jsme studenti druhého ročníku vysoké školy NEWTON College, kde studujeme business a management. Často jsme o přestávkách chodili na kávu a díky tomu jsme si všimli, kolik jednorázových kelímků spotřebováváme. Proto jsme si položili otázku, jak můžeme omezit jejich spotřebu. A tak jsme přišli s nápadem "vypij a sněz".
Nejprve jsme si navrhli a objednali formy na ruční výrobu. Vymýšleli jsme spoustu druhů receptů, ale kelímek pořád protékal.
Tudíž jsme si objednali první stroj. Tento stroj měl spoustu chyb, každý kelímek byl trochu jiný a těsto nebylo dobře propečené. Proto jsme oslovili inženýry z Výzkumného ústavu potravinářského v Praze. S těmi jsme se snažili zdokonalit recepturu a technologii pečení. Zároveň nám také poradili obrátit se na inženýry z ČVUT a přihlásit se o Pražských voucher na vědu a výzkum.
S inženýry z ČVUT jsme se domluvili na koupi nového stroje z Číny. Ten už byl o něco lepší než stroj předchozí, ale stále měl chyby, např. trhal těsto. V tu dobu jsme již sepsali žádost o pražský voucher.
V průběhu čekání na rozhodnutí jsme se rozhodli, že bude nejprve lepší zjistit reakci trhu na náš produkt. Proto jsme se obrátili na zahraniční výrobce s tím, jestli by nám mohli vyrobit a prodat jedlé kelímky. V květnu jsme tedy začali prodávat kelímky do kaváren, na festivaly, do cateringových společností a dalším.
Největším problémem těchto zahraničních kelímků byla jejich cena a malý rozměr. A proto chceme přesunout výrobu do České republiky. Cena by se výrazně snížila, tudíž by to oslovilo více kaváren a měli by možnost nahradit papírové kelímky ekologickou variantou. Navíc bychom mohli dělat větší i menší rozměry, přidávat různé příchutě dle přání zákazníka.
Zároveň chceme naši myšlenku rozšířit, aby se přestalo plýtvat jednorázovými kelímky a planeta byla o něco čistší.

Hlavní cíle

  • Omezit spotřebu plastových/papírových kelímků.
  • Rozšířit myšlenku ekologie.
  • Nastartovat výrobu jedlých kelímku v České republice.
  • Zdokonalení receptury.

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, výsledky budou brzo zveřejněny.