BOTANIKA Česká bylinotéka – kosmetika s českými kořeny

Uvádíme na trh šetrnou kosmetiku s českými kořeny.

Dovolte nám představit vám naše produkty, na nichž pracujeme už téměř 5 let. V současné chvíli u nás najdete krém na bolest, na rány, na ruce a pleť, zároveň pracujeme na koupelových olejích, solích, mýdlech a květových vodách.

Značka BOTANIKA Česká bylinotéka je naše srdeční záležitost, projev naší lásky k přírodě a k tradičnímu bylinkářství, na které se v moderní době téměř zapomíná. K vývoji produktů nás přivedla potřeba skutečně české kosmetiky bez škodlivé chemie, takové, která neobsahuje ingredience z druhé strany světa. Trvalo nám nějakou dobu, než jsme k surovinám jako je bambucké máslo nebo kokosový olej našli vhodné alternativy, ale povedlo se a nyní můžeme říct, že je výsledek ještě lepší. A protože kvalitní produkty potřebují víc, než je jen náš zápal, všechny receptury jsme dotáhli k dokonalosti s odborníky z oblasti chemie a bylinkářství. Teď už jen stačí uvést je na trh.
Česká příroda nabízí takové bohatství, které je škoda opomíjet.

O projektu

Při výběru surovin se snažíme v rámci možností o maximální lokálnost. Navazujeme dlouhodobou spolupráci s českými pěstiteli bio bylinek a co neseženeme v České republice, kupujeme z nejbližšího možného okolí. V době, kdy si konečně plně uvědomujeme dopad našich rozhodnutí na přírodu nám přijde logické omezit dovoz surovin z druhého konce světa, když to není nezbytně nutné.

Přestože máme za sebou dlouhou cestu, ještě delší je před námi. Po poznávání bylin a jejich vlastností, míchání receptur, testování a zkoušení přichází na řadu ta nejméně zábavná část – zařizování výrobny, atestace produktů a komunikace s úřady. Těšíme se, až naše produkty budete moct na vlastní kůži vyzkoušet i vy.

Autor projektu

Tereza Zajíčková

Hlavní cíle

  • Nabídnout šetrnou kosmetiku bez škodlivé chemie s maximálním obsahem českých ingrediencí
  • Obnovit tradici českého bylinkářství
  • Podpořit lokální zemědělce a pěstitele

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, výsledky budou brzo zveřejněny.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.