Smart manipulátor

Smart manipulátor pro rentgenovou počítačovou tomografii (CT)

Rentgenová počítačová tomografie (CT) má široké využití, a to nejen ve všeobecně známých medicínských aplikacích, ale v posledních deseti letech také v průmyslu. S průmyslovým CT se zabýváme od roku 2012 ve výzkumném centru CEITEC VUT.

CactuX s.r.o. jsme založili proto, abychom zajistili efektivní transfer výsledků našeho výzkumu do průmyslu. Vyvinuli jsme manipulátor, který výrazně zrychluje a zlehčuje CT měření, navíc na trhu zatím neexistuje produkt, který by měl podobné vlastnosti. Z hlediska udržení konkurenceschopnosti na trhu, ale tento produkt vyžaduje kontinuální vylepšování. Vývoj manipulátoru bychom i pomocí tohto projektu chtěli posunout dál a vytvořit novou generaci, která bude vybavena pokročilými funkcemi. Tyto funkce značně rozšíří možné uplatnění manipulátoru a uplatní se i mimo oblast průmyslových a laboratorních CT přístrojů.
Propojujeme vědu s průmyslem. Zrychlujeme a zefektivňujeme CT analýzu.

O projektu

I když manipulátor posouvající vzorkem ve dvou na sebe kolmých směrech, na první pohled vypadá jako jednoduché a už dávno zvládnuté zařízení, tak při nárocích na splnění specifických požadavků v rentgenovém CT zařízení tomu tak není. Primárním impulsem k vývoji prvního manipulátoru tak byl fakt, že podobný produkt zajišťující centrování vzorků pro rentgenové snímání jsme na světovém trhu neidentifikovali. Tato potřeba dala vzniknout unikátnímu zařízení, které je ovládané bezdrátově, disponuje rozšířeným rozsahem pohybu a zvýšenou nosností.

V rámci dalšího vývoje bychom chtěli na trh uvést druhou inovovanou generaci manipulátoru, která bude obsahovat nové funkce. Ty byly definovány na základě reakce průmyslových partnerů, kteří stávající verzi testovali v provozu. V první řadě jde o přidání inteligentního polohování stolku, které ve stávající verzi chybí. A dále doplnit možnost sledování podmínek prostředí (teploty a vlhkosti), které mají vliv na kvalitu výsledku. V rámci projektu bychom také chtěli doplnit náš průzkum tržního potenciálu jednotlivých funkcí.

Hlavní cíle

  • Nová generace produktu
  • Udržení konkurenční výhody
  • Rozšíření aplikační oblasti produktu
  • Otevření zahraniční spolupráce s Mitos startupem Mnichovské univerzity v Německu

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, výsledky budou brzo zveřejněny.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.