Lucky AIP

Překonala jsem svou revmatoidní artritidu díky autoimunitnímu protokolu. Teď jej chci šířit dál, protože vím, že může pomoci dalším lidem!

Celiakie, revmatoidní artritida, roztroušená skleróza, lupénka, lupus, Crohnova choroba... autoimunitními onemocněními trpí přes milion Čechů, z toho 9x více ženy. Všechny tyto nemoci jsou závažné, nevyléčitelné a přinášejí s sebou řadu ničivých symptomů, které výrazně snižují kvalitu života nemocného. Ale nemusí to tak být!

Autoimunitní protokol (AIP) dokazuje, že tyto nemoci lze zmírnit, a ne je pouze zpomalovat a potlačovat jejich symptomy, jak je nyní běžným léčebným přístupem, a to zcela jiným způsobem – úpravou stravy a životního stylu.

Jídlo, spánek, pohyb, stres – to vše se odráží na zdraví střeva, kde sídlí 70–80 % imunitního systému. Je-li střevo narušeno nevhodným životním stylem, toxiny a další látky se dostávají do těla, kde dráždí imunitní systém. Pokud máme vrozenou predispozici, imunitní systém to jednoho dne nevydrží a zaútočí i na vlastní tkáň – a tak vzniká autoimunita.

Funguje to i naopak – ozdravíme-li střevo, zmírní se projevy nemoci. A přesně o tom je AIP.
Odpovědnost za zdraví leží v rukou každého z nás – stejně jako možnost jej změnit k lepšímu!

O projektu

Pomáhat lidem s autoimunitními onemocněními je mým posláním, k němuž mě přivedlo mé vlastní zdraví. Bylo mi 9 let, když jsem dostala svou první autoimunitní nemoc, a o 13 let později druhou. Zatímco s poruchou bílých krvinek se dalo žít téměř normálně, s příchodem revmatoidní artritidy přišel prudký sešup dolů.

Bylo mi 22 let, když jsem měla zánět v 16 kloubech a nemohla jsem chodit. Léčba příliš nezabírala a užívání kortikoidů s sebou přineslo nechtěné vedlejší účinky... Proto jsem se o rok později rozhodla zkusit autoimunitní protokol alias AIP – metodu, kterou v Česku skoro nikdo neznal.

Výsledek? Po 2 měsících zmizely všechny symptomy artritidy a už se nevrátily. Do půl roku se mi poté pod dohledem lékařů podařilo vysadit všechny léky… a tento stav trvá doteď. (Celý příběh najdete zde: https://luckyaip.cz/muj-pribeh/)

Proto jsem se místo původního nápadu na blogování o AIP rozhodla založit projekt, který rozšíří autoimunitní protokol mezi další lidi, kterým může pomoci. I díky získání titulu AIP Certified Coach, který jsem obdržela jako jedna z prvních osob ve střední Evropě, vím, že AIP funguje na všechna autoimunitní onemocnění, jichž je aktuálně přes 100!

AIP je komplexní přístup, který má 3 fáze, 6 pilířů a dlouhý seznam potravin, které jsou vyřazeny ze stravy. Sama vím, jak je na začátku těžké jej 100% zvládnout, obzvláště když trpíte bolestmi a únavou kvůli nemoci…

Tak jak můžu AIP jednoduše dostat k lidem? Chci vydat mobilní aplikaci o AIP, díky které by kdokoliv mohl sám a snadno projít autoimunitním protokolem. Mít všechny potřebné informace, návody, seznamy potravin, recepty na AIP jídla i tipy neustále na dosah může AIP výrazně ulehčit...

Kromě toho se věnuji individuálnímu AIP koučinku, tvorbě přednášek, seminářů či e-booku. A to je teprve začátek! :)

P. S. Znáte někoho, kdo má revmatoidní artritidu, Crohna, Bechtěreva nebo lupénku? To jsou přesně oni – lidé, kterým díky vašemu hlasu možná budu moct takto pomoci.

Hlavní cíle

  • Pomoci lidem s autoimunitními onemocněními zmírnit jejich nemoc a zvýšit kvalitu jejich života
  • Zpopularizovat autoimunitní protokol (AIP) v České republice a na Slovensku
  • Učinit osvětu v individuální odpovědnosti jedince za své zdraví a v prevenci chronických chorob
  • Otevřít veřejnou diskuzi o přístupu k léčení chronických onemocnění

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, výsledky budou brzo zveřejněny.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.