X-Challenge

Co všechno chceš v životě zažít? Co ti život už teď nabízí? A co můžeš ty předat světu?

V X-Challenge pomáháme lidem najít svoji vlastní cestu životem a získat odvahu se po ní vydat. Společně skrz výzvy a dobrodružství sbíráme zkušenosti, které se pak učíme využít v každodenním životě. A tím přirozeně vzniká úžasná parta kamarádů.

Chceš zjistit, co všechno doopravdy dokážeš? Vydat se na několikadenní dobrodružství, o kterém budeš vyprávět vnoučatům? Založit vlastní firmu? Tancovat a hrát si jako dítě nebo si naopak sednout v tichu uprostřed lesa sám se sebou a mít to pak s kým sdílet? Už teď dokážeš víc, než si myslíš.
Dokážeš víc, než si myslíš

O projektu

X-Challenge vytváří prostředí sdružující lidi, jejich nápady a zážitky. Pomáhá tak mladým lidem k větší spokojenosti se svým vlastním životem. Nástrojem jsou propojování se a fyzická setkávání s lidmi z různých sociálních bublin napříč společenským spektrem s podobnou touhou, hodnotami a vizí. Skrze silné společné zážitky zážitky i technologie vedeme lidi k hledání vzájemnosti, pomoci a lidskosti. Každý má možnost být inspirací pro ostatní a sám se inspirovat. Ve společenství, kde si nikdo nehraje na dokonalost, mají lidi možnost chybovat a efektivně se učit sami ze svých zkušeností, být znovu dětmi a zažívat zážitky, které by je jinak ani nenapadlo realizovat.

Oproti konzumaci běžných zážitků je spoluutvářejí a učí se tak ve vlastní svobodě zodpovědnosti za sebe i své okolí. Konkrétními zkušenostmi si zvědomí v praxi své silné stránky a učí se tak formovat svoji užitečnou roli ve společnosti. V rámci akcí a komunity X-Challenge lidé přicházejí hravou, nadějnou a optimistickou formou k příležitosti uvědomit si schopnost spoluutvářet nejen svůj osud, ale i své okolí a veřejný prostor pro současné i budoucí generace. Podporují se ve zvědavosti, schopnosti pomáhat, v kritickém myšlení i tvořivosti a hledají nové možnosti jak spoluutvářet dnešní svět a těžit z něj hezké zážitky i užitečné zkušenosti.

Tvoříme 4 velké akce ročně a menší vícedenní programy podobné skautským akcím, jen pro dospělou komunitu. V akci Letní X-Challenge již během své závodní cesty Evropou účastníci splnili výzvy, jako stopnout ponorku, dostat se do televize a pozvali milionáře na pivo. Jsou to věci, které by je běžně ani nenapadlo udělat a skrze naše sociální sítě a online pořad tak inspirují desetitisíce dalších lidí, že dokážou víc, než si myslí. Na akci Bucket list si účastníci vzájemně plní sny, které by chtěli v životě dosáhnout, na největší letošní akci Objev Česko účastníci pomáhali místním po celé republice a objevovali pestrost života prakticky za vlastním domem.

Hlavní cíle

  • Tvorba prostředí, kde mileniálové dovedou naplnit svůj potenciál
  • Škálovatelně budovat grassroots komunitu
  • Propojit kreativní lidi skrze silné společné zážitky
  • Pomoci mladým lidem najít svoje silné stránky a talenty skrze inspiraci a příležitost inspirovat ostatní

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, výsledky budou brzo zveřejněny.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.