REAIR – Let's breathe

Díky projektu ReAIR budete lépe dýchat. Pomáháme upozornit na znečištěný vzduch a vytvořit zdravější prostředí pro život.

Přinášíme způsob jak díky aktuálním datům ve webové aplikaci můžete okamžitě reagovat na změny kvality prostředí a hned začít zlepšovat své zdraví. Data měříme automaticky pomocí bezdrátových senzorů. Chcete také znát kvalitu vzduchu který dýcháte?

Let's breathe

O projektu

Naše měřící senzory s webovou aplikací fungují na jednoduchém principu „změř, odešli a informuj nebo rovnou upozorni“ kde pro samotné zahájeni měření není potřeba senzory nijak složitě instalovat. Měřící senzory jsme se vytvořili jako designové prvky, které interiér ozdobí a nijak naruší okolí. Stačí tedy senzor jednoduše zapnou a je připraven. Automaticky odesílá v pravidelných intervalech nová data pomocí IoT sítí do databáze. Uživateli se stačí přihlásit se na webovou stránku, kde okamžitě přehledně vidí naměřené hodnoty, se kterými může dále pracovat. Snadno také může nastavit automatická upozornění na překročené hodnoty.

Pro následné zlepšení kvality je několik možností, nejjednodušší je otevření oken. Možností , které lze využít v interiérech je více, je možné ihned větrat pomocí vzduchotechniky. Další možnosti jako dlouhodobě udržitelný způsob jsou zelené stěny z květin.

Autor projektu

Dominik Klement

Hlavní cíle

  • Přinášíme způsob jak díky aktuálním datům ve webové aplikaci můžete okamžitě reagovat na změny kvality prostředí a hned začít zlepšovat své zdraví.

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.