Ručně kreslená logická PC hra

Počítačová hra Chicken Empire: Weasel in shadows nabízí lidem odpočinek formou chytré zábavy.

Chicken Empire: Weasel in shadows je humorná ručně kreslená tahová strategická hra, která vedle zábavy nabízí hráčům také trénink logického uvažování. Odehrává se v alternativním středověkém světě, který obývají zvířata žijící pod nadvládou slepičího impéria. Právě jeho vojáci jednoho dne unesou žabku - kamarádku hlavního hrdiny, lasičáka. Ten se vydává na napínavou záchrannou misi. Hra je vyprávěná odlehčenou formou, vychází z legend a biologie zvířecích postav. Zároveň neobsahuje násilí, tudíž je vhodná i pro děti.

Půvabná logická hra plná nadsázky a humoru.

O projektu

Hráč vystupující jako postava lasičáka má za úkol procházet jednotlivými levely a vyhýbat se slepičím strážím, schovávat se jim ve stínech, nebo odvádět jejich pozornost nastraženými červy, či jinými triky. Zároveň řeší různé logické hádanky, potkává obyvatele zvířecí říše a nachází indicie, které mu pomáhají odhalovat záhadu únosu jeho kamarádky. Z prostředí lesa se dostává hlouběji do jádra říše slepic, kde má dojít k rozuzlení ďábelského slepičího plánu, který musí pro záchranu kamarádky žabky překazit.

Vývoj hry byl spuštěn poté, co se našemu čtyřčlennému studentskému týmu podařilo společně realizovanými projekty uspět v soutěžích (např. první cena v kategorii vizuální zpracování hry Lhota Theories v GDS GameJam 2020) i zakázkové výrobě, a pocítili jsme potřebu posunout se zase o kus dál. Nasbírané zkušenosti nám umožnily začít pracovat na prvním velkém titulu, který plánujeme veřejně vydat pro platformu Steam. Máme za sebou půl roku práce, během kterého jsme stihli vytvořit a otestovat plně funkční prototyp. Ten jsme s velkým úspěchem odprezentovali na vlastním stánku na festivalu Anifilm 2021, a ověřili tak jeho potenciál v interakci s běžnými návštěvníky i specialisty z herní branže.

Zajímavosti z procesu vzniku projektu Chicken empire: Weasel in shadows pravidelně sdílíme na sociálních sítích a jelikož víme, jak náročné je se v České republice dostat k relevantním informacím ohledně výroby her, pořádáme také pravidelná nedělní živá vysílání na Twitch.tv, během kterých sdílíme proces tvorby a zároveň nabízíme divákům možnost ptát se na vše, co je zajímá ohledně ilustrace, animace, grafiky, herního designu i programování.

Výhra v soutěži nám umožní vydat hru Chicken empire: Weasel in shadows v nejvyšší možné kvalitě, dostat ji mezi lidi a obstát s ní v mezinárodní konkurenci na herním trhu. Na tomto základě poté budeme moci dál budovat vlastní prosperující české herní studio.

Hlavní cíle

  • Vydat hru v nejvyšší možné kvalitě a dostat ji mezi lidi
  • Nabídnout hráčům zábavu i trénink logického myšlení
  • Obstát v globálním herním průmyslu
  • Budovat prosperující české herní studio

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.