Carbon BowTies

Svoje karbonové kolo, hokejku, tenisovou raketu, kajak, motorku ani závodní auto si do společnosti nevezmete, náš karbonový motýlek ano!

Hlavním předmětem podnikání je výroba a prodej společenských motýlků z uhlíkových vláken.

Závodní auto si do společnosti nevezmete, náš karbonový motýlek ano!

O projektu

Kompozitní materiály tohoto druhu jsou využívány pro své vynikající mechanické vlastnosti v kombinaci s nízkou hmotností výsledných produktů. Karbon se postupně rozšiřuje z použití v kosmickém průmyslu, závodních a exotických automobilů mezi různé sportovní vybavení. Na druhé straně je karbon často používaný pro svůj poutavý vzhled a je považován za luxusní zboží. Nyní ho nalezneme i na hodinkách, brýlích, sponách na peníze, peněženkách nebo obalech na telefony. Můj projekt začíná s motýlky z uhlíkových vláken. První kus sice vznikl jako produkt pro mě samotného, ale okolí o něj rychle projevilo zájem. Zájem mých známých ale není spolehlivým ukazatelem. Proto jsem také zjišťoval zájem přes prostředníky nebo na prodejnách luxusních obleků. Produkt byl konzultován se studenty i lektory oboru průmyslového designu i s módní návrhářkou. První kusy byly rychle vyprodány. Jednotlivé motýlky byly nejprve vyrobeny recyklací jinak nevyužitých kusů uhlíkových desek. Touto cestou je možné vyrábět i motýlky s příběhem. Například můj úplně první motýlek pochází z poškozeného JetSurfu. Pro výrobu více kusů byl navržen technologický proces jednotlivých dílů motýlku pro zefektivnění. Byla vyzkoušena varianta z kupovaných desek i z desek vlastní výroby. Kompletní vlastní výroba je otázkou produkovaného množství. Má smysl hlavně pro speciální druhy tkanin, které nejsou běžně dostupné, ale umožňuje spoustu možností designových variant. Pro začátek byly stanovena jedna varianta motýlku. Současně s různými styly tkaní, 2D i 3D tvarovými a barevnými variantami motýlku pracuji na rozšíření produktů. V nabídce budou karbonové manžetové knoflíčky, spony pásků nebo ozdobné spony kravat a další. Věřím, že touha odlišit se, která kdysi dovedla spoustu lidí od kravat a textilních motýlků k motýlkům dřevěným, dnes ozdobí pokrokové nadšence motýlky značky Carbon BowTies.

Autor projektu

JOSEF JELINEK

Hlavní cíle

  • Přinést luxusní módní doplněk pro sportovní nadšence i fanoušky moderních technologií

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.