Hodné hry

Hodné hry jsou zábavné vzdělávací hry na mobil a počítač, které dětem pomohou pochopit složitá témata a naučit se nové věci.

Většina dnešních dětí tráví hraním her na mobilu či počítači minimálně hodinu denně. Hry, které hrají, pro ně často nejsou příliš vhodné a hlavně jim nepřináší nic kromě chvilkového zabavení.

Hodné hry = hry co mají smysl

O projektu

Projekt Hodné hry nabízí alternativu – hry, které budou děti bavit a zároveň mají smysl a něco je naučí. Jsou to krásné, zábavné a naučné hry na mobil a počítač – primárně pro děti věku 5–10 let, ovšem vytvořené tak, aby bavily i starší děti a dospělé.

Každá hra si vybírá jedno téma, které hravou a zábavnou formou pomáhá dítěti pochopit. Ať už se jedná o koloběh a skupenství vody, život za Karla IV či základy programování – vše se lépe učí hrou.

Všechny Hodné hry spojuje několik základních principů:

hra má smysl = cílem hry je vysvětlit/pomoci pochopit vybrané přírodní, technické či historické téma
hra je zábavná a hravá
hra krásně vypadá
Každá hra existuje ve dvou podobách – rodinné a školní.

Rodinná verze hry nabízí smysluplné využití času, který děti tráví na mobilu či počítači doma a na cestách. Školní verze nabízí kombinaci hry a pracovních listů, které pomocí připravených cvičení a aktivit dále rozvíjejí dané téma. Hra a aktivity pomohou učitelům s vysvětlováním komplexních témat atraktivní formou a aktivně zapojí dětí do výuky.

Všechny vydané hry budou dostupné v mobilní aplikaci Hodné hry a na webovém herním portále (školní verze her bude dostupná pouze na webovém portále). Mobilní aplikace i webový portál budou mít 2 oddělené části: herní (kde je možné hry hrát) a správcovskou (kde mohou rodiče koupit jednotlivé hry – do této části se děti nedostanou).

Aktuálně probíhá vývoj první hry názvem Vodoběh, jejíž tématem je skupenství a koloběh vody v přírodě. Hra by měla být dokončena a vydána do konce roku 2019.

V případě úspěchu v grantové soutěži budou získané prostředky použity na vývoj dalších her – pro rychlejší rozvoj je třeba rozšířit tým o další programátory a grafiky a pořídit nákladnější vývojové prostředky (grafické programy, licence, apod.).

Autor projektu

LUKÁŠ PAVELKA

Hlavní cíle

  • Přinést dětem krásné, zábavné a naučné hry na mobil a počítač

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.