Petites

Petites - Prodejna s oblečením pro ženy nižšího vzrůstu

Petites to je nová specializovaná prodejna s oblečením pro ženy nižšího vzrůstu. Bude se jednat o první prodejnu svého druhu v České republice.

V Petites se oblékne každá žena menšího vzrůstu tak, aby jí to slušelo a perfektně sedělo.

O projektu

Důvodem pro její otevření je skutečnost, že ženy, jež měří méně než 163 centimetrů, nemají možnost si v běžné distribuci koupit oblečení, které by jim sedělo. Je to dáno tím, že oděvy se běžně šijí na výšku postavy od 165 centimetrů výše. Takže, i když se štendry v obchodních centrech prohýbají pod množstvím vystavených oděvů, petite ženy odcházejí z nákupů zklamané. A není jich málo. Podle mých propočtů se s tímto problémem potýká až 500 000 žen v České republice.

Já sama měřím 158 centimetrů a celý život se musím vyrovnávat s tím, že v obchodech nemohu zakoupit nic, co by mi sedělo. Petite ženy mají kratší těla, užší ramena a prostě jiné proporce než průměrně stavěné ženy. Jak tedy tento problém já a další ženy nižšího vzrůstu řešíme? Tím, že nakupujeme v dětském oddělení, ohýbáme rukávy, zkracujeme nohavice a také si oblečení necháváme draze přešít. I přes veškerou snahu se ale ani v takto upravených oděvech necítíme dobře a nesluší nám. A to je opravdu frustrující. „Nejlepší kousky“ si většinou odnášíme z dětského oddělení, ale ty samozřejmě nerespektují ženské tvary a petite ženy si pak v takovém oblečení připadají infantilní a neatraktivní. A i ty nejmenší kousky z normálních obchodů na nás visí a jsou nám velké.

V Petites se ale oblékne každá žena menšího vzrůstu a to tak, aby jí to slušelo a perfektně sedělo. Velikosti oblečení, které budou v prodejně k dispozici, jsou v rozsahu od XSP do 3XLP. Sortiment budou tvořit jak prémiové značky, tak causal móda i oblečení pro ženy středního věku. Provozovna bude přizpůsobena tak, aby se v ní ženy cítily příjemně a pohodlně dosáhly na každý kousek vystaveného oblečení.

Autor projektu

VERONIKA LAŠKOVÁ

Hlavní cíle

  • Oblékat ženy menšího vzrůstu

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.