Movegeen - Hygiena Pohybu

Movegeen (Pohybová hygiena) je platforma zaměřující se na boj se sedavým a neaktivním životním stylem. Pojďme se společně hýbat.

Movegeen (Pohybová hygiena) je platforma zaměřující se na boj se sedavým a neaktivním životním stylem. Většina z nás je dnes připoutána na židli před počítačem, což si postupně vybírá nemalou daň. Bolesti zad, krku a postupně celého těla. Nekonečné lítání po ortopediích a fyzioterapiích nás akorát ubíjí a výsledky nejsou vždy ideální… Doba se rychle vyvíjí a s tím i náš „nepohyb“. Bylo by potřeba mít fyzioterapeuta doma ideálně 24/7. Dlouhé čekací doby u lékařů a doba plná prášků proti bolesti nemůže zastavit naše sezení a hrbení se v průběhu celého dne a problémy s tím spojené. Jako rehabilitační fitness trenér jsem zjistil, že řešení nemusí být vůbec složité, vlastně je docela jednoduché. Movegeen je platforma poskytující:

Řešení nemusí být vůbec složité, vlastně je docela jednoduché

O projektu

základní info (blog) o problematice sezení a neaktivního životníhostylu (dnes přirovnávanému ke kouření a nebo konzumaci cukru)
Soubor cviků (videí) rozdělených na stretching v průběhu dne(i v business oblečení :)) a konceptu, který nazývám „Pohybováhygiena“ (odstranění dvou velmi známých syndromů ze špatného sezení ahrbení se, tzv. dolní/horní zkřížený syndrom)
Chatbota Moovee, který pomůže s bližší specifikací problému(bolestivé, nebo tuhé místo).

Projekt je v současné době směrován jako B2B produkt, tedy digitální benefit pro zaměstnance, ale je velmi lehko rozšiřitelný do B2C světa.

Benefity z pohledu firmy (zakazníka):
Nový digitální benefit pro zaměstnance
Zdravější a produktivnější zaměstnanci
Možno využít jako součást BOZP (hygiena pracovního prostředí)
Webová, plně responzivní (mobil, table, počítač), platforma (stačípouze implementovat jeden odkaz)
Pro české firmy (česká podpora a překlad platformy do českéhojazyka)

PS: na americkém trhu je tolik lidí soudících firmy pro tzv. zranění z opakovaného pohybu (klikání na myš a psaní na klávesnici a jiné aktivity), že vznikají právnická oddělení zastupující tyto lidi, viz
odkaz. https://www.raphaelsonlaw.com/…rain-injury/

Autor projektu

Jakub Kudláček

Hlavní cíle

  • Boj se sedavým a neaktivním životním stylem

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.