Parknito

Chceme být Airbnb pro parkování. Rádi bychom pomohli majitelům parkovacích míst s pronájmem a propojili je s parkujícími.

Propojujeme parkující a především pronajímatele parkovacích míst, kterým chceme veškerý proces usnadnit pomocí webové aplikace. Umožníme vytvoření vlastního parkoviště (i jednoho parkovacího místa), které bude možné pronajmout veřejnosti v době, kdy jej zrovna majitel sám nevyužívá. Není důležité, zda má majitel zájem pronajmout garáž nebo volnou plochu (třeba na louce pro potřeby kulturního festivalu).

Pronajímateli bude umožněno přidat do aplikace místo během několika málo minut a první platbu za pronájem může obdržet během téhož dne.

Parkující se o vhodném místě dozví z navigace (Waze, Google Maps, Mapy.cz, atd.) nebo z informačního letáku na místě. Odkazy jej navedou přímo do webové aplikace Parknito, aniž by bylo nutné cokoliv instalovat. Následně parkující nastaví počet hodin či dnů, po které se chystá parkovat a zaplatí pomocí platební brány.
Tohle je však jen začátek a naše cíle nejsou malé

O projektu

Naším cílem je umožnit snadnější pronájem, a to jak provozovatelům drobných parkovišť o desítkách míst, tak i soukromníkům vlastnících třeba jen jedno místo (často zatím nevyužité pro parkování). Drobní provozovatelé jsou zatíženi náklady na vybudování parkovacích a platebních systémů. Soukromníci mají jen velmi omezené možnosti, jak svůj majetek krátkodobě pronajmout a prozatím je pro ně spíš výhodnější dlouhodobý pronájem, který nezohledňuje možnost vzájemného využívání jednoho místa pronajímatelem a nájemcem.

Přidání místa do naší aplikace bude zcela zdarma. Nezaměřujeme se pouze na volně přístupnou plochu, což znamená, že máme řešení i pro ovládání vrat či závorových systémů.

Tohle je však jen začátek a naše cíle nejsou malé. Proto už teď jednáme se společnostmi, které se zabývají elektromobilitou, IoT systémy nebo modely predikce volného místa v čase. Rádi bychom řidičům umožnili maximální pohodlí, aby v budoucnu téměř nepotřebovali použít mobilní telefon pro parkování, ale aby auto navedlo, zaparkovalo a zaplatilo za řidiče, včetně automatického nabíjení vozu při parkování.

Autor projektu

MARTIN SCHREIBER

Hlavní cíle

  • Chceme být Airbnb pro parkování

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.