Eagle Scooters s.r.o.

Jedná se o sdílenou jízdu elektrických koloběžek. Hlavní podstatou je rychlá, ekologická a efektivní přeprava z bodu A do bodu B.

Jedná se o systém transportace, který funguje na principu „ride sharing“, neboli sdílení/propůjčení jízdy. Princip je srovnatelný například se společností Uber. Transportačním prostředkem by byla samoobslužná elektrická koloběžka, která bude rozmístěna ve městech za účelem přepravy lidí na krátké vzdálenosti. E-koloběžky řeší problém s dopravou v prvních a posledních pár kilometrech vaší transportace. Tento revoluční produkt Vám umožní redukovat čas na přepravu z bodu A do bodu B, chránit životní prostředí (nevypouští Co2 jako automobily nebo jiné dopravní prostředky), ušetřit peníze (srovnání vzdálenost–cena vychází lépe, než Uber/taxi) a potencionálně si jízdu užít. Cestujete-li do práce nebo z práce ve větším městě a chcete se vyhnout zácpám? Jste turista, který chce poznat město ve kterém se právě nachází a nechce nebo z nějakých důvodů nemůže chodit hodiny po městě, aby navštívil/a všechna místa?

Tento revoluční produkt Vám umožní redukovat čas na přepravu z bodu A do bodu B

O projektu

Tento druh dopravy by mohl být přesně pro vás. Jednoduše nastoupíte, naskenujete QR kód a jedete. Koloběžka je lehká (přibližně 21 kg) a dosahuje rychlosti až 25 km/h. Je opatřená lithiovou baterií, což jí dává vydrž přibližně 25km v závislosti na váze pasažéra a terénu, po kterém jede. Koloběžky obsahují GPS modul, což cestujícím umožní najít přesnou lokaci zařízení a umožní správcům sítě rozpoznat, kde se cestující pohybují. Pomáhá také chránit jednotlivé zařízení před odcizením. Jako přídavný prvek je automatické blokace kol, která by dokázala zablokovat kola e-koloběžky při jakékoliv manipulaci bez spárování s mobilem uživatele. Další senzor je gyroskop a akcelerometr pro přesné zjištění pohybu a potenciálního rozpoznání závad na přístroji z důvodu nárazu nebo její kolize.

Autor projektu

Patrik Zaoral

Hlavní cíle

  • Rychlá, ekologická a efektivní přeprava z bodu A do bodu B.

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.