Bez strojů a bez chemie

Šijeme krásné věci z pravé kůže. Poctivě a s citem pro detail. Používáme jen své ruce a několik nástrojů, tak jak to dělali naši předkové.

Šijeme krásné věci z pravé kůže. Poctivě a s citem pro detail. Používáme jen své ruce a několik nástrojů, tak jak to dělali naši předkové.


S mou ženou Danou mě kromě manželského slibu spojuje vášeň pro brašnářské řemeslo. Většinu dne trávíme v naší dílně, kde to voní pravou kůží a lepidlem. Několik let bylo pro nás brašnářské řemeslo pouze koníčkem. Na začátku jsme přečetli snad všechny knihy o výrobě z kůže. Studovali jsme práci světových mistrů a učili se různé výrobní techniky, dokud jsme si nebyli jistí, že je ovládáme dokonale. Věříme, že i v době, kdy k nám proudí tisíce levných výrobků z Asie, má poctivá práce smysl.
Používáme jen své ruce a několik nástrojů, tak jak to dělali naši předkové.

O projektu

Ručně šité výrobky potěší všechny, kteří mají rádi kvalitu a nemají potřebu si kupovat stále nové věci, protože naše výrobky jsou běžným používáním prakticky nezničitelné. Snažíme se vyrábět jednoduché a funkční věci, na které se můžete spolehnout, že i za spoustu let vám budou dobře sloužit.

Naše výrobky si snadno zamilujete, mají nejen krásný vzhled, ale také duši. Stojí za nimi jeden splněný sen a mnoho hodin strávených v dílně. Výrobky si můžete přizpůsobit, tak aby vám vyhovovali. Můžete kombinovat barvy kůže, barvy šití, nechat si do výrobku vypálit své jméno nebo ho jakkoliv upravit a za tři dny Vám přijde v pěkném dárkovém balení.

Vyrábíme pouzdra, kabelky, opasky, náramky, obojky, řemínky k hodinkám a další krásné věci z té nejlepší přírodně činěné kůže, která neobsahuje chrom ani další chemické látky, které se dnes přidávají do více jak 90% veškeré světové produkce.

Podívejte se na naše stránky a objevte kouzlo výrobků z krásné voňavé přírodní kůže: www.atelierkinkato.cz

Dana a Slávek

Autor projektu

Bohuslav Odvářka

Hlavní cíle

  • Šít krásné věci z pravé kůže

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.