Vertikální pila C200

Výroba vertikální pily s aktivním systémem který na základě přiblížení živé tkáně operátora k pilovému pásu nouzově zastavuje stroj.

Cílem našeho vývoje, je výroba vertikální pásové pily na plastové výlisky, stroj je možné použít i k vyřezávání dílů ze dřeva.

Bezpečnost operátorů při manuálním obrábění a méně zranění.

O projektu

Konstrukce stroje je ocelová z válcovaných profilů, po svaření vyžíhaná na odstranění pnutí. Ovládaní stroje je řešeno přes dotykový display, kde bude možné nastavit okruh vzdáleností nouzového vypnutí od pilového pásu. Vodítko pásu bude vzhledem k velikosti stroje ovládané také ze systému a to přes ozubený hřeben s protizávažím na vyrovnání hmotnosti vodítka. O pohon stroje se stará třífázový elektromotor který pohání pilový pás přes maximálně odlehčená kola. Kola jsou potažena speciální gumou. Operátor musí během práce stát na podložce před strojem jinak nebude systém funkční. Po překročení nastavené vzdálenosti rukou operátora od pilového pásu, dochází k aktivaci systému kdy frekvenční měnič zastavuje elektromotor s podporou elektromagnetické brzdy. Celý proces trvá méně než 0,1s kdy pás urazí od signálu maximálně 10 cm z plné rychlosti.

Autor projektu

LUKÁŠ NEČAS

Hlavní cíle

  • Zvýšení bezpečnosti práce operátorů s vertikální pilou

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.