Cesta životem

Deskovka Cesta životem! Jak nejlépe rozvíjet finanční gramotnost u žáků základních a středních škol? Přirozeně, zábavně a s emocemi! HROU!

Cesta životem je deskovka, která vznikla jako školní práce na VŠE v Praze. Později byla rozpracována do diplomové práce a testována na základních a středních školách. Výsledkem je jednoduchá, napínavá a zábavná hra pro celou rodinu!

Hra se zaměřuje na problematiku finanční gramotnosti, konkrétně na srovnání podnikání a zaměstnání. Projděte život od školní docházky až po vydělávání peněz! Popasujte se se školským systémem a následně hledejte uplatnění na trhu práce! Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých životních cest? Co můžete čekat od zaměstnání? Máte předpoklady být úspěšným podnikatelem? Odpovědi na tyto a další otázky najdete ukryté v této hře.
vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti

O projektu

Hru si již zahrálo více než 800 studentů základních a středních škol na Vysočině. A co o hře říkají odborníci?

„Hra Cesta životem má výrazný aktivizační a rozvojový potenciál. Zprostředkovává motivaci pro vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti vytvářením simulací rozhodovacích procesů v reálných životních situacích. Je zacílená na rozvoj pestré škály myšlenkových procesů (porovnávání, dedukce, indukce, testování hypotéz aj.), ale také metakognitivních strategií (sebereflexe a autoregulace). Je svěžím doplňkem klasických postupů rozvoje finanční gramotnosti." PhDr. Kristýna Krejčová, Ph.D., Katedra didaktiky ekonomických předmětů, FFÚ VŠE Praha.

„Hra Cesta životem představuje zajímavou a zábavnou formu výuky s jasně vymezeným cílem a účelem, přinášející velký zážitek všem hráčům. Měla jsem možnost se s hrou nejenom seznámit, ale také si ji zahrát. Velice dobře a snadno rozvíjí podnikatelského ducha a pomůže pochopit odlišnosti a rizika pracovního a podnikatelského trhu. Pro vzdělávání garantuje splnění výchovně vzdělávacích cílů v dané problematice!“ Ing. Kateřina Berková, Ph.D., Katedra didaktiky ekonomických předmětů, FFÚ VŠE Praha.

Pokud tedy hledáte propojení zábavy s učením, je Cesta životem jasná volba!

Hru vydává Fox Games s.r.o. (info@foxgames.cz) Připojte se k nám! https://www.facebook.com/foxgamess/

Autor projektu

PETR LIŠKA

Hlavní cíle

  • rozvíjet finanční gramotnost u žáků základních a středních škol

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, pořadí vítězů naleznete v archivu projektů.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.