Pedagogický diář

Efektivní pedagogický nástroj, který plní roli pracovního i osobního diáře, učitelského zápisníku, inspirujícího a motivačního materiálu.

Spojením kvality, praxe, zodpovědnosti, inspirace a udržitelných přístupů pro život ve 21. století vznikl produkt, který pomůže každému aktivnímu činiteli vzdělávacího procesu naplnit jeho cíle v profesním i osobním životě. Víme, že spokojený a nadšený učitel je pro každého žáka tím největším pokladem. Podporujeme české učitele v jejich profesní dráze i osobnostním růstu.

Pedagogický diář poskytuje prostor pro plánování školního roku, tvorbu ročního výukového plánu, dílčích školních i mimoškolních aktivit i svého vlastního růstu. Přinášíme inspiraci a motivaci do dnů, ve kterých jí není mnoho, zároveň nabízíme nadhled skrze zajímavé pedagogické akce. Nabízíme nástroje pro zhodnocení svých plánů, cílů i výkonů.

Pracujeme na principech Slušné firmy, výrobní a materiálové řešení vytvořila zodpovědná česká firma Papelote. Z každého prodaného kusu putuje 200 Kč na zvyšování vzdělávacích šancí dětí ohrožených chudobou, skrze projekt Člověka v tísni - Lepší škola pro všechny.
Věříme, že spokojený učitel dokáže zázraky, a především dokáže každému dítěti zprostředkovat právo na šťastné dětství a radostné učení.

O projektu

PD má praktický formát A5, rozevírací kroužkovou vazbu, papírovou kapsu na výukové materiály a gumičku, která udrží pohromadě nejen všechny poznámky, ale také fix, propisky a mobilní telefon. Díky kvalitním deskám z tzv. “veganské kůže” budete další školní roky moci dokupovat jen aktuální obsah, nikoliv celý diář. Najdete v něm umělecky zpracované antistresové omalovánky i velké množství samolepek, které pomohou s organizací a plánováním dílčích částí, ženám umožní plánovat dle svého cyklu, a navíc jdou použít jako rozřazovače, které si nalepíte přesně tam, kde to pro Vás má smysl.
PD nabízí „instantní inspiraci“ na každý týden v podobě inspirativních citátů, které pro nás zpracovalo 9 inspirativních učitelů, kteří byli mezi nominovanými nebo finalisty Global Teacher Prize CZ , jeden Zlatý Ámos a 8 vzdělávacích organizací.
Dále v PD najdete několik druhů plánovačů, díky kterým může každý efektivně plánovat svůj čas i svou práci. Mimo běžná data (čísla týdne, státní svátky, významné dny, jmenné svátky) je naše kalendárium obohaceno o data prázdnin (organizace šk.r. 2020/2021 i 2021/2022), významná data českého školství a o mezinárodní dny s propojující vazbou na jejich využití ve výuce, kterou zpracovala ADRA. V neposlední řadě diář obsahuje data zajímavých– vzdělávacích akcí, které se pro vzdělavatele konají v průběhu roku po celé ČR. Plánovací nástroje doplňují i motivačně-akční plány, díky kterým si každý může vytvořit svou vizi pro následující rok, sledovat její naplňování a na konci školního roku ji vyhodnotit.
Nedílnou části PD je evaluace – (sebe)reflexe. Najdete v něm několik nástrojů pro hodnocení svých výkonů a díky spolupráci s JOB – spolek pro inovace i pedagogické výzva a reflektivní karty, které stačí vystřihnout a začít používat v hodinách, po obsahovém bloku či jako podněty pro sebereflexi.
Aby byl Pedagogický diář použitelný v celém spektru vzdělávání, vytvořili jsme online prostor „Stáhni, tiskni, přidej“, ve kterém si každý najde to své.


Hlavní cíle

  • Inspirace pedagogických pracovníků.
  • Podpora pedagogických pracovníků ve vlastním osobním rozvoji.
  • Prevence syndromu vyhoření.
  • Vytvořit zodpovědný, udržitelný produkt, který pomáhá.

Hlasování

Hlasování již bylo ukončeno, výsledky budou brzo zveřejněny.

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.