Jak neprodělávat na hostingu?

21. listopadu 2019Rady a tipy

Pokud se pohybujete v online prostředí a máte svou doménu, nebo dokonce web, zřejmě tušíte, že existuje něco jako hosting a že ho potřebujete k provozu svých webových stránek, rezervačního systému nebo e-shopu. Ale víte, že jich je velké množství a na ceně záleží?

neprodelat-na-hostingu

Hosting je jedno místo na celém internetu, kde je přesně umístěný váš web. To vám zprostředkuje hostingová firma skrz své servery, vlastně vás pohostí.

ROSTE MI WEB, POMOC!

Problém nastává, pokud vaše firma roste a zároveň rostou nároky vašeho webu na provoz – chodí na něj více lidí, máte více obsahu a tak dále. Tomuto růstu by měl odpovídat i růst hostingu, aby váš web fungoval vždy skvěle pro všechny zákazníky. Však kolikrát jste vy sami opustili něčí stránky jen proto, že se špatně načítaly? Do malého obchůdku se taky vejde jen pár lidí, ale do supermarketu stovky. Stejné je to i s hostingem, a proto byste si měli vybrat takový, který s vašimi nároky udrží tempo a lze ho bez problémů navýšit ze dne na den. Přece nechcete prodělat na pomalém webu?

KOHO TEDY VYBRAT?

Pokud poskytovatel provozuje více druhů hostingů, je to pro vás ten pravý. Postupný přechodna silnější řešení totiž většinou nebude účtovat. Navíc vás zná a ví, co pro vás bude nejlepší.

Jestli teprve začínáte a jste ve fázi rozjíždění projektu a spíše plánování, zřejmě zvolíte nízkonákladový hosting za pár desítek korun měsíčně nebo úplně zdarma (free hosting). U takového hostingu musíte počítat s tím, že většinu požadavků zákazníků řeší automat a telefonická podpora bude výsadou pouze dražších variant – nízká měsíční cena se někde projevit musí. Na takovýto hosting rozhodně nepatří e-shop nebo často navštěvované webové stránky.

Chcete mít jistotu, že vám podpora pomůže, když budete mít nějaký problém? Zvolte dražší a výkonnější hosting. U takového pro vás budetelefonická podpora k dispozici každý pracovní den, někdy až do večera. U dražších hostingů pak lze zvolený program individualizovat. To se hodí pro e-shopy a veškeré weby, které jsou zásadní pro podnikání.

A KDYŽ JSME OPRAVDU VELKÁ FIRMA?

Jakmile váš projekt vyroste a zvýší se mu návštěvnost, neváhejte a pořiďte si vlastní virtuální server. Není potřeba si teď vysvětlovat technické detaily. Každopádně virtuální server má jednu velkou výhodu. Je možné ho posilovat a navyšovat v průběhu vašeho podnikání. Chodí na váš e-shop více a více lidí? Stačí zvednout telefon nebo napsat e-mail a 24 hodin denně se vám bude někdo věnovat a server vám na počkáníposílí. Pokud jste si zvolili partnera, jakým jsme třeba my ve Stable.cz, nestihnete možná ani zavolat. U nás jsou totiž servery automaticky hlídány a pokud se blíží hraně svého výkonu, kontaktujeme vás s nabídkou jeho úpravy. Nic víc už dělat nemusíte.

CO TEDY RADÍ ODBORNÍK?

Z naší zkušenosti vám můžeme poradit – nenechávejte nic na poslední chvíli, aby vám neutíkaly tržby. Ve chvíli, kdy řešíte e-shopskladdatabázi výrobků nebo rezervační systém, potřebujete nejlépe na každou věc vlastní virtuální server. Opravdu se to vyplatí.

Zkuste si třeba představit, že všechna střediska běží z jednoho serveru. Zpropagujete novinky na webu pomocí online reklamy, na váš e-shop se nahrnou zákazníci, ale skladnícinebudou moci zboží rychle odesílat,protože jejich skladový program půjde pomalu. Vše se bude ovlivňovat navzájem a vy z toho budete nešťastní, nemluvě o nespokojených zákaznících.

Každopádně dobrý poskytovatel se vás na vše na začátku zeptá a pomůže vám najít ideální řešení na míru. Vy se budete moct věnovat jen svému podnikání.

Na varianty hostingu nebo ohledně konzultace se můžete podívat na stránky Stable.cz, kde vám se vším rádi poradíme.

Autor: Lukáš Nesměrák, Stable.cz

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.