Blog

 • 27. března 2023Rady a tipy

  Datová schránka – strašák nebo užitečný pomocník?

  Nejspíš jste zaznamenali vlnu rozpačitých reakcí, kterou zvedlo plošné zřízení datových stránek pro všechny právnické osoby i živnostníky, a to i těm, kteří mají živnost již léta pozastavenou. Posouzení nakolik to byl účelný krok a nakolik zbytečná byrokracie nechme jiným. V tomto článku se raději pojďme podívat, k čemu je datová schránka dobrá a s čím dokáže pomoci.

 • 03. března 2023Rady a tipy

  Jak financovat začátek podnikání?

  Na rozjezd každého podnikání, i toho malého, potřebujete peníze. Něco bude stát vaše živobytí, něco nejspíš zaplatíte za nákup vybavení a techniky. K tomu se přidají prostory, materiál, energie, pohonné hmoty, odvody, daně, nějaký ten marketing, účetnictví a spousta dalších věcí. Z čeho všechny tyto věci začínající podnikatelé financují?

 • 03. března 2023Rady a tipy

  Co se vyplatí promyslet, než se pustíte do vlastního podnikání?

  Být sám sobě vlastním pánem. Dělat si věci po svém. Organizovat si čas podle sebe. Vydělávat spoustu peněz. Ano, k tomu všemu vám může pomoci vlastní podnikání. Jenže je tady i odvrácená strana v podobě bezesných nocí, přemýšlení, kde vezmete peníze na zaplacení účtů a neustálé hledání cest. Zkuste proto své nadšení ještě chvilku pozdržet a promyslete následujících pár bodů.

zobrazeny 3 z 143 článků