Blog

 • 13. července 2020Rady a tipy

  4 úřady, které dohlíží na každé podnikání. Co a kde vyřídíte?

  Jako podnikatel přicházíte do styku s celou řadou úřadů, které dohlížejí, aby se ve vašem podnikání hrálo podle stanovených pravidel. Ze všech těchto institucí je pro každé podnikání klíčová “svatá čtveřice” úřadů, kterou tvoří živnostenský úřad, finanční úřad, Česká správa sociálního zabezpečení a vaše zdravotní pojišťovna. Co spadá do jejich agendy a s čím vám pomohou?

 • 07. července 2020Rady a tipy

  Kdy přejít z OSVČ na obchodní společnost

  Zůstat osobou samostatně výdělečně činnou nebo raději budovat společnost, řekněme třeba s.r.o.? Nelehká otázka, kterou si asi pokládá řada podnikatelů. Jaká mohou být závaží na miskách vah klonících se k podnikání pod hlavičkou obchodní společnosti?

 • 22. června 2020Rady a tipy

  Skutečné nebo paušální výdaje? Jako OSVČ si můžete vybrat

  Jednou z výhod podnikání pod hlavičkou osoby samostatně výdělečně činné je možnost volby, zda budete vykazovat skutečně vynaložené výdaje, nebo zda si ušetříte agendu a zvolíte cestu výdajů stanovených procentem z příjmů. Jak to funguje a co pro vás bude výhodnější?

zobrazeny 3 z 119 článků

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.