OCHOTA - Zásadní ingredience vašich nových kolegů

22. srpna 2019Rady a tipy

Existují lidé, kteří nás v dosahování cílů podporují a posouvají věci skutečně kupředu. A naopak jsou i tací, kteří nám spíše přidělávají starosti. Není to však takto černobílé a máme tu i spoustu odstínů šedé. V těchto barvách pak nacházíme takzvané vykonavače.

ochota

Vykonavači jsou pracovníci, kteří nejsou ve své práci samostatní a je třeba je úkolovat. Nedokážou sami dojít z bodu A do bodu B, a pokud jim neřekneme, kudy jít, ne vždy volí tu nejrychlejší a nejefektivnější cestu. A to nás stojí spoustu energie, času i peněz, kterých na začátku podnikání rozhodně nebývá mnoho. Ve firmách nacházíme vždy dva typy vykonavačů:

Velmi efektivní vykonavač

To je osoba, kterou je sice nutné v práci úkolovat, ale je ochotná přispívat, pracovat na sobě a posouvat se. Když velmi efektivnímu vykonavači zadáte úkol, on ho co nejrychleji zpracuje a potom si proaktivně přijde říci o další práci. Můžete u něj pozorovat obrovskou míru ochoty. Není to zcela samostatný parťák, ale určitě svou produkcí dokáže přispívat k tomu, že je práce hotová, a bývá přínosným článek pro tým. Jen je třeba dát si pozor, aby nebyl na pozici, kde se očekává naprostá samostatnost.

Méně efektivní vykonavač

To je zase osoba, kterou nejenom že musím v práci úkolovat a mít pod dohledem její produkci, ale navíc není ochotná udělat cokoliv navíc. Takového člověka stále musíte kontrolovat a sledovat, zda dělá svou práci dostatečně rychle a v dostatečné kvalitě. Když za takovým kolegou přijdete s prosbou, zda by pro vás mohl udělat něco navíc, vyslechnete si tisíc důvodů, proč to nemůže udělat, a zahltí vás informacemi o tom, jak toho má strašně moc. Můžete zde sledovat velkou míru neochoty. Je vám asi jasné, že toto není ten parťák, o kterého se můžete opřít, a který pomůže rozjet vaše podnikání.

Když zakládáte svou firmu a vytváříte první týmy, určitě si dovedete představit, že skutečně záleží na tom, aby každý přispíval na maximum. Jakmile totiž z této malé skupiny (klidně i dvou lidí) někdo vypadne, váš byznys to pocítí. Proto by byl obrovský luxus vzít si na palubu méně efektivní vykonavače. To si možná mohou dovolit velké firmy, kde se takový člověk, který se rozhodně nepředře, tak trochu ztratí. Zaměřte svou pozornost na velmi efektivní vykonavače, kteří vás mohou zbavit určité pracovní náplně a uvolnit vám ruce pro další rozvoj vaší firmy. Nebo ulovte poslední skupinu lidí, která vám skutečně vaše podnikání může nakopnout vesmírnou rychlostí vpřed. O té si přečtete v příštím článku.

Autor: Hana Slačálková, trenérka seminářů a konzultantka ve společnosti PERFORMIA, spol. s r.o. Společnost Performia se zaměřuje na budování produktivních týmů a je zároveň jedním z dlouhodobých partnerů projektu Nastartujte se. www.performia.cz

Specifické pojmy: Performia International, všechna práva vyhrazena

Abychom vám co nejvíce zpříjemnili obsah a prohlížení stránek, používáme soubory cookies. Pomáháte nám tím stránky vylepšovat. Více informací o cookies.