Proč mít vlastní e-mail i doménu?

28. listopadu 2019Rady a tipy

Myšlenka na doménu nebo rovnou web asi není to první, na co myslíte, když začínáte podnikat. Možná byste ale měli, opravdu se to vyplatí.

vlastni-domena-i-email

Doména a web rozhodně není něco, bez čeho byste nemohli začít s vlastním projektem. Ale vyplatí se to řešit co nejdříve. Proč? Dnešní svět žije online a váš digitální obraz byste si měli začít budovat co nejdříve. Vždyť váš web může být vlastně jako výkladní skříň a umí pozitivně ovlivnit nákupní chování vašich zákazníků.

A máme dobrou zprávu, není to drahé! Na začátku podnikání stačí investovat třeba jen zhruba 1000 Kč do několika domén, které jsou podobné názvu vaší firmy. A vytvořit aspoň základní web, kde bude napsáno, co děláte a kontakt na vás.

A K ČEMU VÁM TAKOVÁ DOMÉNA, POPŘÍPADĚ WEB, BUDE?

BUDETE JEDINEČNÍ

Nikdo na světě nemůže mít stejnou doménu se stejnou koncovkou, jako máte vy. To je moc důležité, protože pokud vás bude potenciální zákazník hledat na internetu, mohl by snadno zabloudit a skončit u konkurence. S doménou máte větší šanci.

BUDETE VIDĚT

Vaši doménu můžete používat kdekoliv. Na propagačních materiálech, na autech, v reklamách. Někdo ani nemusí znát vaši firmu, ale uvidí doménu, vyhledá si ji a rázem je na vašem webu. Ten, když je aspoň základně dobře udělaný, mu poví více a vy máte nového potenciálního zákazníka.

BUDETE DŮVĚRYHODNÍ

Pokud zákazník uvidí, že máte jednoduchou a silnou doménu, bude vám více věřit. Posuďte sami – www.vasefirma.cz zní a vypadá lépe než www.vasefirma.jetocool.net

BUDE SE VÁM LÉPE E-MAILOVAT

Váš e-mail jde s doménou propojit. Takže už nebude muset vypadat jako vase.jmeno@gmail.com, ale bude například objednavky@vasedomena.cz. To na vaše zákazníky působí daleko profesionálněji.

A výhodu to má i pro vás – můžete si jich udělat hned několik a mít tak větší přehled o tom, kdo vám kam píše. Například fakturace@vasedomena.cz, nebo naprostá klasika, o které každý předpokládá, že ji máte je info@vasedomena.cz. Ušetří to spoustu času při třídění e-mailů.

Navíc pokud máte vlastní doménu, můžete mít nastaven pro e-maily i doménový koš. Tedy pokud někdo odešle e-mail na jakykolinesmysl@vasedomena.cz, dostanete jej do schránky. Velmi často se stává, že se zákazník překlepne a vám by pak e-mail nemusel vůbec dorazit, pokud byste měli klasickou freemailovou schránku například na Seznamu nebo Gmailu.

A CO KDYŽ CHCI DOMÉNU A E-MAIL A NE HNED WEB?

I to jde zařídit bez problému! K doméně si stačí u registrátora jako jsme třeba my ve Stable.cz objednat hostingový program Parking, který je k ní zdarma. V ceně je jedna e-mailová adresa (schránka), kterou si můžete přesměrovat na váš současný e-mail a přidat ji i jako odesílací e-mail. A máte vyřešeno.

Tak už vymýšlíte novou doménu? Abyste si ověřili, zda je volná, stačí se podívat na k nám na web a tam vše zjistíte, můžete ji rovnou registrovat nebo nám napsat a se vším vám pomůžeme.

Autor: Lukáš Nesměrák – Stable.cz