Jak jsem utratila 300.000,- od KB

Před rokem jsem byla spolu s dalšími mladými podnikavci zahrnuta do článku na iDnes, který měl za cíl představit úspěchy nastupující generace a snad i nabídnout motivaci jiným mladým lidem, aby šli za svým cílem. Já tedy reprezentovala startupy a do článku jsem se dostala díky vítězství v prvním ročníku Nastartujte se.

Jak to tak ale v online diskusích bývá, ne všichni čtenáři sdíleli bohulibý úmysl redakce:

Ráda bych vám ukázalala, že já přitom prochlastala jen zlomek výhry… :)

Vážně, cílem tohoto článku je se otevřeně podělit o náklady, které jsou spojené s vývojem nového produktu a se začátkem podnikání.

Za co jsem utratila 300 000 od KB

Na úvod vás zasadím do časové perspektivy: první ročník Nastartujte se byl oficiálně vyhlášen v listopadu 2013, já se ale vrátila ze semestru v Japonsku až v březnu 2014. Záhy jsem zašla na pobočku KB, podepsala vše nutné a přistálo mi 300 000 Kč na účtě.

Účetní vsuvka: Výhru daní KB jako taková, což znamená, že vám z ní jednak nic neubyde, jednak se ani neobjeví v daňovém přiznání - tedy pokud jste v soutěži OSVČ:

“V uvedeném případě se jedná o výhry v soutěži, které nepodléhají dani darovací, ale podléhají dani z příjmů.

Poslední částku jsem z výhry utratila v květnu, tzn. že jsem s celkem hospodařila lehce přes rok. Zde je toho hospodaření přehled:

Z vlastních úspor jsem platila ostatní výdaje:

nevyčísleno: náklady na normální život

K čemu to bylo?

Veškeré zdroje jsem čerpala s úmyslem prezentovat hotový produkt a připravený dodavatelský řetězec na crowdfundingovém portálu Kickstarter. Tam ZAZA Planet končí kampaň už 19.6. v 8 ráno, takže máte poslední šanci projekt podpořit. Učiníte tak svůj pitný režim jednak ekologičtějším, jednak stylovějším. A hlavně dáte najevo, že chcete, abychom to zkusily znovu - první dobrá totiž vychází méně, než bychom si všichni přáli.
Veškeré instrukce najdete na www.zazabottles.com/jdemenato.

Díky moc. Doufám, že pro někoho bude moje sdílnost užitečná. Sama si totiž pamatuju moc dobře, jak pro mě bylo těžké vytvořit předem rozpočet… Kdyby vás něco zajímalo blíže nebo bych vám mohla s něčím pomoci, určitě mě kontaktujte. A hlaste se do 3. ročníku Nastartujte se!

Krásný den, Zuzka

Jak jsem utratila 300.000,- od KB


Promo foto: www.zazabottles.com

Uveřejněno:

Další články v blogu

Nechte se inspirovat lidmi, kteří úspěšně nastartovali své podnikání.