Mít plán. Být trpělivý a nebát se rizik.

„Knowing is not enough, we must apply. Willing is not enough, we must do.“

Proč jste se rozhodla podnikat zrovna v oblasti Vašeho podnikání?

Byla to v podstatě náhoda. Při studiu mě bavilo nakupovat a prodávat na ebayi a na aukru a přitom jsem narazila na zajímavou značku společenských šatů Ever-Pretty a rozhodla se ji nabídnout dámám v České republice. A tak vznikl obchod na facebooku a pak i eshop a kamenný obchod v Praze.

Co je při podnikání podle Vás důležité?

Záleží určitě na oblasti podnikání. Ale všeobecně – mít plán. Konkurenční výhoda/výhody. Efektivita a flexibilita činností (v dnešním dynamickém prostředí to nejde jinak). Spolehliví zaměstnanci/dodavatelé, kontakty, nebát se rizika. A samozřejmě spokojenost zákazníků.

Jaký byl nejtěžší krok při podnikání?

Najít financování pro otevření obchodu. Bankám se moc nechce půjčovat mladým a malým firmám. Momentálně bych například ráda odkoupila obchodní prostory, ve kterých podnikám a které mám v nájmu, a je to téměř nemožné.

Bylo naopak něco nad očekávání snadnější?

Ne :)

Jak vypadá Váš pracovní den?

Vstávám okolo sedmé či osmé, kafe a čt24, cesta do kanceláře tramvají s vyřizováním emailů (časem bych se chtěla dopracovat spíše ke knížce), v kanceláři + schůzky a obchůzky po městě zpravidla od 9:30 až do 18:30.

Jak si organizujete pracovní dobu v rámci celého roku i jednoho dne?

Jsem mírně chaotický člověk, takže pracovní dobu si nijak zvlášť do detailů neorganizuji. Samozřejmě ale nějaký systém musí být, jinak by to nešlo. Musím efektivně skloubit práci v marketingu pro jednu společnost, svoji firmu i čas pro sebe.

Jezdíte na dovolenou? Jak často? Máte čas na své koníčky?

Mám dvě delší dovolené za rok a pak nějaké prodloužené víkendy. Koníčky určitě stíhám. Nemyslím si, že by podnikání mělo nějak negativně ovlivňovat volný čas. Zastávám názor, jaké si to člověk udělá a chce mít, takové to má – takže pokud chci mít na něco čas, tak si na to ten čas udělám.

Jaké máte plány do budoucnosti?

Otevřít obchody Ever-Pretty v dalších městech a zaměřit se více na B2B spolupráci – se svatebními salóny, hostesingovými agenturami, soutěžemi krásy apod.

Pokud byste měla změnit na Vašem podnikání jednu jedinou věc, co by to bylo? / Když se ohlédnete zpátky, co byste nejraději změnila z Vašich rozhodnutí?

Nic bych ze svých rozhodnutí neměnila a momentálně také není co změnit, vše řeším průběžně.

Ever-Pretty ČR – ePretty.cz, s.r.o.

Mít plán. Být trpělivý a nebát se rizik.

Ing. Miroslava Pavlíková

Obor podnikání:
maloobchod, velkoobchod, e-shop – v oblasti módy

Doba podnikání:
4 roky

Co vám podnikání dalo a vzalo:
Dalo mi čas, flexibilitu, rozhled, kontakty a vzalo klid

Důležitá kniha ve vašem životě, jaká a proč:
Bohatý táta, chudý táta – protože v těch těžších chvílích, kdy mám pocit, že by bylo jednodušší a lepší být zaměstnancem než majitelem firmy, mi pomůže si uvědomit, že jednodušší ano, ale lepší určitě ne.

Váš oblíbený podnikatel, proč:
Nemám žádného oblíbeného podnikatele.

Pokud by někdo chtěl jít ve vašich šlépějích, jakou radu byste mu dala: 
Mít plán. Být trpělivý a nebát se rizik.

Uveřejněno: Autor: Ing. Miroslava Pavlíková

Další články v blogu

Nechte se inspirovat lidmi, kteří úspěšně nastartovali své podnikání.