Jak si vybrat dobrého parťáka pro podnikání

Jako začínající podnikatel možná zvažujete možnost najít si na začátku „parťáka“, který vám s rozjezdem pomůže. Přeci jen, jak říká staré pořekadlo, „ve dvou se to lépe táhne“. Avšak vybrat si toho správného partnera pro podnikání není jednoduchá věc. Je to rozhodnutí, které může ovlivnit úspěch či neúspěch vaší firmy.

Můžete mít sebelepší produkt, pokud však máte toho nesprávného partnera, tak se vám mohou začátky pěkně zkomplikovat. Někdy to může vyústit až v neúspěch celého projektu, kdy se vaše firma složitě „půlí“ nebo si váš bývalý partner otevře konkurenční společnost a začne vám přetahovat pracně vybudovanou základnu klientů.

Na co se tedy zaměřit u vašeho potenciálního parťáka, aby vše klaplo?

U této osoby je třeba prověřit následující faktory:

 

(Přihlaste se do projektu Nastartujte se a získejte až 3 „U-testy“ osobnosti v hodnotě 19 500 Kč od společnosti Performia.)

Pokud prověříte všechny tři výše uvedené faktory, dostanete komplexní obrázek o člověku před vámi. Budete se díky tomu schopni rozhodnout, zda je dotyčná osoba ta pravá pro vás. Když si nejste jisti, znamená to jediné: nemáte dostatek informací a musíte se více dotyčného ptát. Stejným způsobem bych prověřovala i kamarády a známé. Je skvělé, že s někým máte hezký přátelský vztah, ale je rozdíl mezi časem stráveným ve volném čase a v práci. Někdo může být skvělý bavič ve společnosti, ale je zvyklý prací spíše proplouvat, než aby skutečně přiložil ruku k dílu. A samozřejmě to platí i naopak. Přejeme šťastnou ruku při výběru vašeho parťáka!

 

Text: Hana Hladká, trenérka seminářů a konzultantka ve společnosti PERFORMIA, spol. s r.o. Společnost Performia je zároveň jedním z partnerů projektu Nastartujte se 2016. www.performia.cz

Uveřejněno:

Další rady a tipy