Potřebujete k začátku podnikání webové stránky?

Přece jen začátek podnikání není snadný a máte pocit, že potřebujete ušetřit, kde se dá. Na druhou stranu máte také pocit, že musíte být online, jinak se to nepočítá... Vážně musíte? Ve Stable.cz vám poradí.

Jistě, pokud si zakládáte e-shop rovnou s mnoha produkty nebo pokud se váš podnikatelský záměr přímo zaobírá světem internetu, bez webu se neobejdete. Ale co ostatní? Nestačí do začátku skvělý LinkedIn profil, Facebook a nebo prostě jen skutečně kvalitní práce?

Když jste na volné noze...

... tak se odpoutáte od zaměstnání a jdete pracovat sami na sebe, už to s sebou nese spoustu výdajů a taky riziko. Nesmíte se bát a musíte se umět zpropagovat – ale k tomu nutně nepotřebujete webové stránky.

Začátky na volné noze a na Facebooku

Je lepší začít pracovat a shánět klienty skrz ověřené kontakty. Během prvních pár měsíců si tak daleko lépe ujasníte, co volná noha obnáší a čemu přesně se věnujete. Spíš pracujte na sobě, mějte skvělý LinkedIn plný odkazů, v záloze svůj představovací úvodní e-mail a dejte vědět ostatním skrze své sociální sítě, co děláte. Vyplatí se to více, než řešit web ještě před prvními klienty – ti první vám navíc pak v budoucnu na web moc rádi napíší i reference. Ale pozor, doménu si nezapomeňte registrovat.

A co když jste firma?

Jako firma už nepotřebujete obstarat jen sebe, ale daleko více lidí a vstupní kapitál asi taky bude o něco vyšší. Zpropagovat se tedy rozhodně musíte. Tady ale záleží na vás, jak to bude s webem. Můžete mít krásné malé zmrzlinářství a pečlivě se věnovat sociálním sítím – pravidelně na ně sdílet fotky, mít na profilu otevírací dobu a adresu a postupně získávat fanoušky. K tomu vlastně není web potřeba, že?

Kompromis – web svépomocí

Na druhou stranu může být za vaší firmou krásný příběh, který si zaslouží spatřit světlo internetu – tak se o něj neváhejte podělit (ale sociální sítě nezanedbávejte, to ne). Pokud do něj ale nechcete investovat půl kapitálu, zkuste Word Press, o kterém jsme vám už psali zvládnete tak web připravit skoro sami. Nebo se zeptejte rovnou na Stable.czWord Press vám umí předinstalovat a vám na e-mail pošlou už jen přihlašovací údaje přímo do administrace nového webu, a vy můžete začít tvořit. Navíc, na svém vlastním webu využijete i přesměrování e-mailů – adresu budete mít přímo s názvem firmy, ale nadále můžete používat to, na co jste zvyklí.

Pamatujte, že důležité je hlavně začít a vydržet, k tomu vám nepomůže ani ten nejkrásnější web na světě. Ale i tak vám ve Stable.cz držíme palce!

Uveřejněno:

Další rady a tipy