Lenka Kholová

18. května 2015Osobnosti

Věřte sami sobě a když se náhodou objeví příležitost, tak ji neváhejte chytit za pačesy.

lenka-kholova

OBOR PODNIKÁNÍ?

Chovatelské potřeby

DOBA PODNIKÁNÍ?

7 let

CO VÁM PODNIKÁNÍ DALO A VZALO?

Dalo mi radost a svobodu, vzalo mi pár klidných nocí.

DŮLEŽITÁ KNIHA VE VAŠEM ŽIVOTĚ, JAKÁ A PROČ?

Zappos – Štěstí doručeno. Pomohla mi ujasnit si priority ve vztahu ke svým zaměstnancům a inspirovala mě při vytváření zákaznického servisu.

VÁŠ OBLÍBENÝ PODNIKATEL, PROČ?

Tony Hsieh, věřil sám sobě a byl odhodlaný zkoušet nové věci.

POKUD BY NĚKDO CHTĚL JÍT VE VAŠICH ŠLÉPĚJÍCH, JAKOU RADU BYSTE MU DALA?

Věřte sami sobě.

Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí

PROČ JSTE SE ROZHODLA PODNIKAT ZROVNA V OBLASTI VAŠEHO PODNIKÁNÍ?

Spoustu let jsem pracovala v managementu nákupních center a maloobchodě s dánskou módní značkou Jackpot a Cottonfield, a tak přechod do segmentu módních doplňků pro psy a kočky byl jen dalším příjemným krokem. Náhodou jsem se dostala k převzetí zastoupení jihoafrické značky ROGZ, a tak jsem využila příležitost.

CO JE PŘI PODNIKÁNÍ PODLE VÁS DŮLEŽITÉ?

Velmi důležité je pro mě i vytvoření skvělého pracovního týmu loajálních zaměstnanců, na které se mohu ve všem spolehnout a se kterými je radost se každý den potkávat. Příjemné prostředí a atmosféra se pak odráží na námi bezchybně poskytovaném servisu, který vede k naprosté spokojenosti zákazníků.

JAKÝ BYL NEJTĚŽŠÍ KROK PŘI PODNIKÁNÍ?

Rychlý růst, který jsme financovali převážně z vlastních zdrojů a bankovních úvěrů. Na jednu stranu je fajn růst, na druhou to byla velká zátěž.

BYLO NAOPAK NĚCO NAD OČEKÁVÁNÍ SNADNĚJŠÍ?

Právě ten přirozený růst.

JAK VYPADÁ VÁŠ PRACOVNÍ DEN?

Jelikož máme velmi malou kancelář, kde nás je několik, pracuji vždy do oběda z domova, abych se mohla soustředit. Odpoledne pak mám pracovní schůzky s dodavateli nebo kolegy ve svých obchodech.

JAK SI ORGANIZUJETE PRACOVNÍ DOBU V RÁMCI CELÉHO ROKU I JEDNOHO DNE?

Přiznám se, že kromě fixních úkolů, které musím mít hotovy každý den, si čas moc neorganizuji. Vždy reaguji na aktuální situaci. Navíc je pro mě práce mým životem, který mě baví, takže často ani nerozlišuji, jestli zrovna pracuji, nebo mám volno.

JEZDÍTE NA DOVOLENOU? JAK ČASTO? MÁTE ČAS NA SVÉ KONÍČKY?

Na dovolenou si čas určitě v průběhu roku dělám, včetně prodloužených víkendů. Myslím si, že je pro zachování zdravého rozumu velmi důležité nalézt rovnováhu mezi prací a soukromým životem. Když získám odstup od každodenních záležitostí, napadají mě pak nové věci a mám čas na vnímání inspirace, která je všude kolem.

JAKÉ MÁTE PLÁNY DO BUDOUCNOSTI?

V současné době jsme po roční náročné práci spustili nový eshop www.ROGZ.cz a věříme, že nás posune na špičku mezi eshopy s chovatelskými potřebami. Je to velký projekt, na kterém je ještě spoustu další práce.

POKUD BYSTE MĚLA ZMĚNIT NA VAŠEM PODNIKÁNÍ JEDNU JEDINOU VĚC, CO BY TO BYLO? / KDYŽ SE OHLÉDNETE ZPÁTKY, CO BYSTE NEJRADĚJI ZMĚNILA Z VAŠICH ROZHODNUTÍ?

Já se spíš dívám dopředu. Rozhodnutí, která padla v určité době, měla svoje opodstatnění. I když třeba nebyla vždy nejlepší, posunula mě kupředu. Snažím se poučit z každé, i když ne třeba úspěšné situace, a vzít si z ní to nejlepší pro další práci.