Fakturoid

15. května 2019Partneři

Fakturoid je aplikace, která plní požadavky podnikatelů a firem. Začíná to u vystavování a správy faktur.

fakturoid

Několik slov o Vaší společnosti a čím se zabývá?

Účetnictví se do značné míry stalo nástrojem pro plnění požadavků státu. Velký důraz klademe na automatizaci – od vydávání a rozesílání faktur, přes automatické upomínky, až po párování plateb s bankou. Nabízíme manažerský pohled na finance firmy. Proto podporujeme evidenci nákladů a nabízíme skvělé statistiky. Fakturoid je cloudové řešení, takže klienti nemusí nic instalovat, ale vytvoří si účet, ke kterému mají přístup z jakéhokoli webového prohlížeče na počítači, tabletu, či mobilu. Přístup mohou dát i svému účetnímu, který si pak může doklady exportovat přímo do svého účetního programu.

Proč jste se rozhodl/i být partnerem grantového programu Nastartujte se?

Sami jsme začínali před necelými 10 lety jako dva živnostníci, kteří ve volném čase — jeden při studiu, druhý při práci — začali budovat něco, co jim dávalo smysl. Rádi podpoříme lidi, kteří jsou na začátku.

Spolupracujete/poskytli jste služby vítězům minulých ročníků grantového programu Nastartujte se – Jak se Vám s nimi spolupracovalo? V čem jste jim pomohli?"

Vítězové od nás dostali nejvyšší tarif Fakturoidu zdarma. Věříme, že jsme jim tedy pomohli stejně, jako pomáháme každému klientovi: Zjednodušili jsme jim fakturaci, evidenci nákladů, komunikaci s účetní a dali jim do rukou přehledné a propracované statistiky jejich byznysu.

Co byste poradili začínajícím podnikatelům, kteří se přihlásí do letošního ročníku?

Poznejte svého zákazníka. Mluvte s ním. Ujistěte se, že víte, jaký problém mu řešíte, a že to řešení zapadá do jeho světa. Poznejte celý trh. Jací jsou na něm hráči? Jaká je vaše výhoda oproti nim? Jak funguje distribuce? Je zákazník i ten, kdo rozhoduje o nákupu? Co státní regulace?Mít nápad na produkt je jen úplný začátek cesty. Zkuste se podívat kam vede, než na ní vstoupíte. Častokrát je na cestě mlha, nebo se musíte prosekat nějakým křovím. Umění podnikání je také o tom odlišit od sebe situaci, kdy stojí za to překážku překonat a kdy ji obejít, nebo jít úplně jinam.