Stable.cz

22. května 2019Partneři

Webhostingem a virtuálními servery se zabýváme již od roku 2000, kdy služba stable.cz patřila ještě do skupiny MITON CZ. Právě tady jsme nabrali spoustu zkušeností s nově vznikajícími projekty.

Stable_webglobe

Několik slov o Vaší společnosti a čím se zabývá?

Jako Stable.cz s.r.o. si zakládáme na tom, že chceme našim zákazníkům předávat naše zkušenosti a know how. Rádi plníme jejich požadavky na vysokou dostupnost jejich projektů a klademe důraz na osobní a rychlý přístup při řešení nečekaných situací, které každé podnikání přináší. Abychom byli schopni flexibilně tyto požadavky plnit, musíme neustále sledovat poslední trendy v informačních technologiích.

Jako akreditovaný registrátor .CZ domény jsme schopni rychle a efektivně vyřešit registraci domény pro nový projekt zákazníka. Vybrat si může ze široké škály národních nebo generických domén. V současné době registrujeme více než 20 000 domén a naše webhostingové služby využívá přes 13 000 zákazníků.

V posledním období jsme zaznamenali velký zájem také o naši e-mailingovou službu SMTP Klerk. Ta umožňuje i malým podnikatelům využívat e-mailingovou komunikaci s jejich zákazníky bez pomoci finančně náročných marketingových agentur. Navíc právě začít bývá nejtěžší a to je s naší službou velmi jednoduché. Navíc s úvodním nastavením rádi pomůžeme. Stačí mít přístup k doméně zákazníka.

Služba Stable.cz se dlouhodobě specializuje především na vysokozátěžové e-commerce projekty. Vznikla tak i spolupráce se společnostmi Seznam.cz, a.s. (Sweb.cz), damejidlo.cz s.r.o. (Damejidlo.cz) , Sportisimo s.r.o. (Sportisimo.cz), MITON.CZ, s.r.o.(Glami.cz, Biano.cz, Restu.cz atd.) či Slevomat.cz, s.r.o. (Slevomat.cz).

Proč jste se rozhodl/i být partnerem grantového programu Nastartujte se?

Myslíme si, že jsme velmi dobrým partnerem pro menší a začínající firmy. Nikdo se u nás nebude cítit špatně, kvůli své neznalosti IT prostředí. Z naší zkušenosti bývají zákazníci z řad "laiků" těmi nejvěrnějšími a nejvděčnějšími. Často ani nevědí, že aktuálně využívají nevhodné řešení.

Máme navíc veliké zkušenosti se začínajícími projekty, které velmi rádi předáme účastníkům Nastartujte se. Zkušenosti se startupy jsme načerpali převážně z projektů skupiny Miton, které také začínaly pouze dobrým nápadem. Novým startupům tak můžeme velmi dobře pomoci v začátcích, ale i při postupném růstu.

Máme za sebou 2 roky spolupráce s projektem Nastartujte se a jsme velmi spokojeni s tím, jak se projekt vyvíjí a zlepšuje. Navíc výherci s nimiž komunikujeme jsou velmi příjemní a chytří lidé. S takovými je radost spolupracovat.

Spolupracujete/poskytli jste služby vítězům minulých ročníků grantového programu Nastartujte se – Jak se Vám s nimi spolupracovalo? V čem jste jim pomohli?

V posledním ročníku využili výherci kredit na naše služby nejčastěji na zakoupení nových domén k současnému nebo dalším projektům. K tomu samozřejmě potřebovali i hosting pro nové webové stránky, který jsme jim v rámci výhry také rádi poskytli.

Někdy bývá spolupráce sice kostrbatější, ale z naší strany je vždy vůle se nějak dohodnout. Chceme totiž výhercům hlavně pomoci a poradit.

Co byste poradili začínajícím podnikatelům, kteří se přihlásí do letošního ročníku?

Poradili bychom jim, aby se nebáli se obklopit lidmi ze svého okolí. I méně kvalifikovaní přátelé jsou pro začínající společnosti prospěšnější než kvalifikovaní profíci, pro které není jejich projekt tak důležitý.